HGS BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

HGS BORÇ SORGULAMA

Bilindiği üzere Kartlı Geçiş Sistemi olarak bilinen KGS’nin yerine HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi uygulaması getirildi. Kartlı Geçiş Sistemi kolay alınabilir ve uygun fiyatta olduğu için ayrıca petrol ofislerinden, otoyol üzerindeki hizmet noktalarından ve daha birçok yerden kolaylık ile karta yükleme yapılabildiği için çok tercih ediliyordu. Ancak KGS’yi kullanmak için yolda duraklama yapılması gerekiyordu. Bu da hem zaman kaybına hem de trafik sıkışıklığına neden oluyordu. Bu nedenle artık, KGS yerine HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi uygulaması getirildi. Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde sürücüler duraksama yaşamadan yollarına devam edebiliyorlar. Sürücüler otoyol ve köprü girişlerinde gişelerde zaman kaybetmeden daha hızlı bir uygulama elde ediyorlar.

HGS Kartı Ya Da Etiketi Almak İçin Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

  • HGS kartı ya da etiketini almak için bir PTT şubasine gitmeniz gerekmektedir.
  • PTT şubesinde HGS kartı ya da etiketi almak için ehliyet ve ruhsata ihtiyacınız olacaktır.
  • Burada dikkat edilmesi gereken husus, HGS kartı ya da ehliyeti arabanın plakasına göre verildiği için araba kimin üzerine kayıtlı ise o kişinin PTT şubesine gitmesidir.
  • HGS kartı ya da etiketi almak için ruhsat ve ehliyetiniz ile birlikte PTT şubesine gittiğiniz takdirde kısa sürede işleminiz yapılmış olacaktır.

HGS Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kişiler HGS’ye sahip oldukları zaman hız geçişine özen göstermelidir. Hız sınırını aşan kişiler ise borçlandırılır ve borçlarını ödemek zorundadırlar. Kişiler HGS borçlarının olup olmadığını merak ederler. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde HGS borç sorgulama işlemi internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabilir ve bu sayede kişiler borçlarının olup olmadığını rahatlık ile öğrenebilirler. Bizlerde yazımızda HGS borç sorgulama işleminin internet üzerinden nasıl yapılacağını basit bir şekilde anlattık.

  • HGS borç sorgulama işlemi için ilk olarak yapmanız gereken işlem yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamaktır.
  • Bağlantı adresine tıkladığınız anda HGS borç sorgulama işleminizi yapabileceğiniz sayfa açılacaktır.
  • Bu sayfada HGS borç sorgulama için ilk olarak araç plaka numaranızı gerekli yere giriniz.

hgs

  • HGS borç sorgulama için sizlerin kişisel güvenliği açısından yapılmış olan güvenlik anahtarını yanındaki kutucuğa yazınız. Eğer HGS borç sorgulama için güvenlik anahtarını okuyamadıysanız yenile butonuna tıklayarak güvenlik anahtarı yenileme işleminizi yapabilirsiniz.

hgs1

  • HGS borç sorgulama işleminiz için yapmanız gereken son işlem sorgula butonuna tıklamaktır.

hgs2

  • Bu işlemleri anlattığımız şekilde yaptığınız takdirde HGS borç sorgulama işleminizi başarı ile tamamlamış olacaksınız.

HGS Borç Sorgulama İşleminizi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

HGS Bakiye Sorgulama

Bazı köprü ve yollarda gişelerden geçişi hızlandırmak için Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS geliştirildi.HGS sistemi, köprü ve otoyollarda trafiğin sıkışma sorununu ortadan kaldırmayı amaçlamıştır.HGS kart sistemi sayesinde trafik daha hızlı bir şekilde akmaktadır.

HGS bakiye sorgulama işlemi ile müşterinin vermiş olduğu GSM numarasına müşterinin bakiyesinin azalması otomatik mesaj ile bilgilendiriliyor.HGS bakiye sorgulama işleminizi elektronik ortamdan yapmanız mümkündür. PTT’nin vatandaşlara sunmuş olduğu imkanlar sayesinde üyeliğinizi yaparak PTT’nin kendi resmi sitesinden HGS bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

HGS bakiye sorgulama sistemine üyeliğinizi yapmak için PTT’nin HGS resmi sitesine giriş yapmalısınız. Sağ üst tarafta göreceğiniz ‘Müşteri Hizmetleri Giriş’ seçeneğine tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran açılacaktır.

ÜYELİK1

T.C. kimlik numaranızı ya da vergi numaranızı giriniz. E-posta adresinizi, şifrenizi ve güvenlik kodunu girdikten sonra Üye Ol butonuna tıklayınız. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiyseniz üyelik işleminiz başarı ile tamamlanmıştır. Üyeliğinizi yaptıktan sonra sağ bölümde gördüğünüz e-posta ve şifre kısmını doldurunuz. Güvenlik kodunu da girdikten sonra Giriş Yap butonuna tıklamalısınız. HGS bakiye sorgulama işleminiz tamamlanmıştır.

SMS ile HGS Borç Sorgulama

Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS borç sorgulama işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz.Ayrıca sms ile de HGS borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz.SMS ile HGS kartınızdaki bakiyenizi sorgulayabilirsini ve SMS ile HGS kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Turkcell Mobil Ödeme sistemi ile PTT’den aldığınız HGS etiketine bakiye yüklemelerini SMS ile kolaylıkla yapabilirsiniz. SMS ile bakiyenizi sorgulamak için PLAKA boşluk TUTAR yazarak 1447’ye SMS gönderebilirsiniz. Yapmış olduğunuz yüklemenin tutarı ise faturalı hatlar için Turkcell faturasına yansıtılır,faturasız hatlar için ise TL olarak bakiyeden kesilir. HGS borç sorgulama sms ile oldukça kolay bir şekilde sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet HGS Borç Sorgulama

HGS yani Hızlı Geçiş Sisteminden bakiyesiz geçişler sonucu HGS hesabınıza yansıtılan borçları sorgulamanız mümkündür.Karayolları Genel Müdürlüğü HGS borç sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı yazımızda sizlerle paylaştık. PTT HGS borç sorgulama hizmeti sayesinde HGS borcunuzu internet üzerinden öğrenebilirsiniz. HGS borç sorgulama PTT’nin e- devlet sistemi üzerinden sorgulama işleminizi yapmanızı sağlamaktadır. E-devlet HGS borç sorgulama işlemi ile HGS hesabınızdaki birikmiş borçlarınızı nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazıyı okumalısınız.

Araç HGS borç sorgulama işleminiz için e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.E-Devlet üzerinden yapılan sorgulama işlemleri için E-Devlet şifresine ve T.C. kimlik numaranıza ihtiyacınız olacaktır. İsimden HGS borç sorgulama yapılmamaktadır.E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında almanız mümkündür. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekecektir.Yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfa açılacaktır.

963

Gördüğünüz sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Adsız

Sonrasında ise T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara girmelisiniz.Bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklamanız gerekmektedir.HGS geçmiş borç sorgulama işleminiz ve HGS güncel borç sorgulama işleminiz E-Devlet sistemi aracılığı ile bu şekilde tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet HGS Kart Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

HGS Borç Sorgulama İletişim

HGS borç sorgulama iletişim için HGS borç sorgulama müşteri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. HGS müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için 444 17 88 numarasını arayabilirsiniz. HGS borç sorgulama telefon numarası gibi özel bir numara bulunmamaktadır. HGS borç sorgulama numarası olmadığı için vermiş olduğumuz numara ile PTT çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

HGS borç sorgulama işleminiz için interneti kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden HGS kart borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.İnternet üzerinden e-devlet sistemi sayesinde HGS borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Yapmanız gereken, e-devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile birlikte e-devlet sistemine giriş yapmak olacaktır.HGS borç sorgulama işleminizi e-devlet sistemi üzerinden oldukça basit bir şekilde yapmanız mümkündür.

Plakadan HGS Borç Sorgulama

Plaka ile HGS borç sorgulama yapmanız mümkündür. Aracınız için plakadan HGS borç sorgulama yapmak için HGS kartınızı ve etiketinizi herhangi bir PTT şubesinden ya da sistem ile anlaşmalı olan bankalardan alabilirsiniz. Araç sahibi iseniz PTT şubesine giderken ehliyet ve ruhsatınızı yanınızda götürmeniz işleminizin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacaktır. HGS kartları ve etiketleri araçların plakasına verildiği için ehliyet ve ruhsat gerekli olacaktır. E-Devlet sistemi üzerinden ve PTT resmi internet sitesi üzerinden plakadan hgs borcu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

 

Plakadan HGS borç sorgulama işleminizi PTT’nin resmi sitesi üzerinden yapacaksanız yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.Açılan sayfada sağ üst kısımda yer alan ‘Geçiş İhlali Sorgula’ butonuna tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfa açılacaktır.

Adsız

Aracınızın plaka numarasını boşluğa yazınız ve güvenlik kodunu da girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız. Plakadan HGS borç sorgulama işleminiz tamamlanmıştır.

Plakadan HGS Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.