HGS CEZA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

HGS CEZA SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere HGS ceza sorgulama işlemlerinizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Gelişen internet teknolojisi ile birlikte devlet kurumlarına giderek aldığımız hizmeti artık internetten kolay bir şekilde kendimiz yapabiliriz. Bu sayede evrak işleri ile uğraşmaya ve uzun kuyruklarda bekleyip zaman kaybetmeye gerek kalmıyor. HGS ceza sorgulama işlemi de internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Hızlı geçiş sistemi HGS, otoyol ve köprü geçişlerinde sürücülerin ücret ödeme ile zaman kaybetmesini ve trafikteki aksamaları ortadan kaldırmak için kurulan bir sistemdir. Sürücüler bazı durumlarda hatalı geçiş yaptığı zaman HGS ceza puanı almaktadır. Bu yönde bilgi sahibi olmak isteyen sürücüler HGS ceza sorgulama işlemine gerek duymaktadır. Sorgulama işleminizi yapacak olduğunuz birkaç basit adımla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken herhangi bir şifreye gerek duyulmamaktadır. Bilmesi gereken birkaç önemli bilgileri girmek yeterlidir. Yazımızın devamında sizlere göstermiş olduğumuz işlemleri adım adım takip ederek rahat bir şekilde geçiş ihlalini sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Geçiş ihlali sorgulama işleminizi HGS müşteri hizmetlerinini resmi internet adresinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda öncelikle geçiş ihlali sorgula kutucuğu tıklanmalıdır. Ardından önünüze çıkan sayfada sizden istenilen bilgileri sırasıyla eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Öncelikle yapılması gereken karşımıza çıkan sayfada geçiş ihlali sorgula bağlantısına gidilmelidir.

Adsız19

Ardından karşımıza çıkan sayfada bizden istenilen araç plaka numarasını girmemiz gerekmektedir.

Adsız20

Araç plaka numarası verildikten sonra renkli kutucuk içinde harflerden ve rakamlardan oluşan güvenlik kodunu yanında bulunan boş kutucuğa eksiksiz bir şekilde yazmamız gerekmektedir.

Adsız21

Tüm istenilenler doğru ve tam bir şekilde girildikten sonra tek yapılması gereken sorgula yazısına tıklamak oluyor.

Adsız22

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımlardan sonra HGS ceza sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ceza ile bilgi tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

HGS Ceza Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.