HİZMET SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

HİZMET SORGULAMA

Hizmet sorgulama işlemi internet kullanımının gelişmesi ile birlikte artık online olarak kolaylıkla yapılabilir durumdadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sitesi olan E-Devlet sitesi üzerinden şifreli olarak hizmet sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem hakkında yazımızın devamında sizleri bilgilendireceğiz. E-Devlet sitesi üzerinden pek çok işleminizi güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kısa bir süre önceye kadar Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan kurumlar ile ilgili sorgulama işlemlerini SGK’nın resmi sitesi üzerinden gerçekleştirebilebilmekteydi. Sorgulama işlemleri şifresiz olarak istenilen bilgilerin girilemesi ile yapılabilir durumdaydı. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık SGK ile ilgili ilgili işlemleriniz E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Bünyesinde pek çok sorgulama işlemini bulunduran E-Devlet sistemi ile tek bir şifre ile işlemleriniz kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Hizmet sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden güvenli olarak yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi ile SGK’ya bağlı olduğunuz kurumlarla sağlanan güvenleri ve hizmetleri sorgulayabilirsiniz. SGK’ya bağlı olarak çalışan kişilere sağladığı güvenceler ve sağlık alında verdiği hizmetler ile vatandaşların rahat bir hayat yaşaması amaçlanmıştır. Verilen hizmetler konusunda detaylı bilgilere hizmet sorgulama işlemi ile ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi ile sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Şifreli Hizmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm işlemlerde olduğu gibi hizmet bilgisi sorgulama işleminde de E-Devlet şifrenizin bulunması gereklidir. Eğer ki E-Devlet şifresine sahip değilseniz en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte gidip başvurmanız durumunda 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz. E-Devlet şifresine sahip olduktan sonra hizmet sorgulama için yapacak olduğunuz işlemler çok basittir. Aşağıda SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı çalışanlar için ayrı ayrı bağlantı adreslerini vereceğiz. Fakat yapacağınız tüm işlemlerin aynı olduğunu belirtmek isteriz. Hizmet sorgulama işlemi için tıkladığınız bağlantı adresinde açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Resimdeki bu sayfada 4A, 4B ve 4C için aynı işlem yapılır.

4a hizmet dökümü

Daha sonra açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

Son olarak bilgilerinizin doğruluğundan emin olup “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu şekilde işleminiz gerçekleşmiş olur.

E-Devlet Üzerinden 4A Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden 4B Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden 4C Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Hizmet Sorgulama

SSK hizmet sorgulama işleminiz için eskiden SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitmeniz gerekiyordu. Fakat günümüzde internet üzerinden hizmet dökümü sorgulama işlemi ile aynı işlem oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor. SSK hizmet dökümünün bir diğer ismi ile 4a hizmet dökümüne 4a hizmet dökümü sorgulama işleminiz ile ulaşabilirsiniz.

Birçok sorgulama işleminin yapıldığı sistem olan E-Devlet sistemi sayesinde kurumlara gitmenize gerek kalmadan sorgulama işleminizi yapabiliyorsunuz. E-Devlet sistemini kullanabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz.

T.C. kimlik no ile şifresiz ssk hizmet sorgulama işleminiz ve isimden ssk hizmet dökümü sorgulama işlemleriniz için SGK’nın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. SGK hizmet dökümünüze SGK’nın resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Siteye girdikten sonra E-SGK kısmına tıklayarak,e-hizmetler kısmından istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

SSK hizmet sorgulama işleminiz için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yapmak için öncelikle yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza açılacak olan sayfada sol tarafta bulunan E-Hizmetler kısmına girmelisiniz.

plaka1

Karşınıza açılan sayfada yeni başlıklar göreceksiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu başlığı altında 4A Hizmetlerine ait kısmı göreceksiniz.

 

dasda

Görselde de göstermiş olduğumuz gibi 4A Hizmet Dökümü adlı başlığa tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında karşınıza açılacak olan sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basmalısınız.

edevletson

Ardından açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara girmeniz gerekmektedir. Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde girdiğinizden emin olduktan sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklamanız gerekmektedir.

SSK Hizmet Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

Bağ-kur Hizmet Sorgulama

BAĞ-KUR, Sosyal Güvenlik Kurumu yani SGK’ya bağlı olarak hizmet vermektedir. Bağ-kur hizmet sorgulama ile sigortalarınızın ödenip ödenmediğini,sigortanız ile ilgili bilgileri sorgulama imkanı bulabilirsiniz. Bağ- kur hizmet sorgulama işleminizi yaparak ne zaman emekli olacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bağ-kur yani diğer ismi ile 4B hizmet sorgulama işleminizi yapmak için kurumlara gitmenize gerek yoktur. İnternet üzerinden 4B hizmet sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlem için E-Devlet sistemini kullanmanız gerekecektir. E-Devlet üzerinden birçok sorgulama ve bilgi edinme işlemleri yapılmaktadır. E-Devlet sisteminin kullanılabilmesi için E-Devlet girişi yapmalısınız. E-Devlet girişi için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Şifrenizi size en yakın PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

Bağ-kur hizmet sorgulama işleminizi yapmak için öncelikle yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

Adsız

Görseldeki gibi bir sayfa ile karşılaştığınızda Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklamalısınız.

Adsız2

Sonrasında karşınıza yukarıdaki görselde göstermiş olduğumuz gibi bir ekran açılacaktır. Sizden istenen T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresini ilgili kısımlara yazmalısınız. Sizden istenen bilgileri verdikten sonra Bağ-kur hizmet sorgulama işleminiz tamamlanacaktır.

Bağ-kur Hizmet Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Hizmet Sorgulama

Emekli Sandığı,Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak hizmet vermektedir. Emekli Sandığı hizmet sorgulama işlemi ile prim ödemeye devam eden kişiler prim bilgilerine ulaşabilir.

Emekli Sandığı hizmet sorgulama işleminiz için Sosyal Güvenlik Kurumu’nu ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden daha basit olarak hizmet sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulama işleminiz için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-Devlet sistemi ile birçok kurumun yaptığı sorgulama işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi ile sorgulama işlemlerinizi yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresi için size en yakın PTT şubelerini ziyaret edebilirsiniz. PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alacağınız E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet sistemine giriş yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız. Karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfa açılacaktır.

sss

Görmüş olduğunuz sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıklamalısınız.

Adsız

Açılan yeni sayfada sizden T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi istenecektir. Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme girdikten sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklamalısınız. Yapmış olduğunuz tüm işlemler sonrasında Emekli Sandığı Hizmet Sorgulama işleminiz tamamlanacaktır. Emekli Sandığı hizmet dökümünüze bu sayede ulaşabileceksiniz.

Emekli Sandığı Hizmet Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.