İnternet Borç Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternet Borç Ödeme


İnternet çağımızın en büyük teknolojilerinden olup, artık hemen her evde bulunmaktadır. Ancak internetin sağladığı büyük getirilerden ve hizmetlerden faydalanabilmek için bir kısım firmalara başvuru işlemi yapmanız, tarifenizi seçmeniz ve gelen teknik ekip tarafından kurulum işleminin yapılması ve belirli bir ücret karşılığında internet hizmetini temin etmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz tarife ise internetinizin hızına göre ve kotasına göre değişim göstermektedir. İnternet hızı ve kotasının artması ile birlikte, tarife fiyatları da artmaktadır. Türkiye’de internet dağıtım hizmetini büyük bir başarı ile gerçekleştiren 2 büyük firma bulunmaktadır. Bunlar Türk Telekom ve Türksat firmaları olarak ön plana çıkmaktadırlar. Her 2 sağlayıcıdan da internet temin işleminizi gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Biz de siz değerli okurlarımıza sağlamış olduğunuz internet hizmeti için internet borç ödeme işleminden bahsedeceğiz. İlk olarak Türk Telekom hemen ardından ise Türksat firmaları için borç ödeme işlemlerinin nasıl yapıldığından kısa ve basit bir şekilde bahsedeceğiz.

Türk Telekom İnternet Borç Ödeme

Türk Telekom kullanıcıları internet borç ödeme işlemlerini 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirler. Bunlardan ilki klasik bir metot olan bayilikler aracılığı ile yapılan ödemedir. İnternet faturanızla ya da kimlik bilgileriniz ile herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek internet borç ödeme işlemini nakit olarak veya kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Ancak gündelik işi yoğun olan kişiler bu duruma vakit ayıramayabilir. Bu yüzden çok daha basit yöntemler geliştirilmiştir. Hem de çağımızın en büyük gereksinimi internet hizmetlerinden faydalanılarak. Borç ödeme işlemi için tercih edebileceğiniz seçenekler arasında internet bankacılığı veya Türk Telekom resmi sitesi üzerinden ödeme işlemleri yer almaktadır. İnternet üzerinden yapılan işlemler, bayilikler aracılığı ile yapılan ödeme işlemlerine göre çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden tercih sebebi olarak ön sıralarda yer almaktadır.

İnternet bankacılığını kullanarak ödeme yapmak istiyorsanız kullanmış olduğunuz bankanın sitesine giderek online işlemler kısmından giriş yapıp, fatura bilgilerinizi girerek ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da bir diğer seçeneğiniz Türk Telekom sitesine giderek yapılabilir. Bunun için ilk olarak www.turktelekom.com.tr adresine gidiniz. Hemen ardından sol üst kısımda yer alan Bireysel butonuna tıklayınız. Daha sonrasında açılan alt menü üzerinden Evde İnternet seçeneğine tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfanın sağ kısmından Fatura Ödeme butonunu bulunuz ve tıklayınız.

ttnet

Son olarak açılan sayfanın alt kısmında farklı seçenekler ile internet faturası ödeme seçeneklerinin olduğunu göreceksiniz. Bunlar arasında Hesap no, TCKN, Telefon no, Adsl no ve Net Mobil no seçenekleri mevcuttur. Sizler için en kolay seçenek ile birlikte gerekli bilgileri doldurduktan sonra Devam tuşuna basarak hem internet borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilir hem de kredi kartınız ile internet borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Borç Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Türksat İnternet Borç Ödeme

Türksat kullanıcıları için internet borç ödeme işlemi de benzer şekillerde gerçekleştirilmektedir. Bunlar arasında Türksat bayiliklerine internet fatura bilgileri veya kimlik bilgileri ile birlikte giderek fatura ödeme işlemi, internet bankacılığı kullanılarak sahip olduğunuz bankanın online işlemler kısmından fatura bilgilerini girerek internet faturası ödeme ve son olarak da Türksat sitesi üzerinden internet borç ödeme işlemleridir. Türksat sitesi üzerinden faturanızı ödemek için ilk olarak online.turksat.com.tr adresine gidiniz. Hemen sol kısımdan Fatura Sorgulama seçeneğine tıklayınız.

türksat

Açılacak sayfa üzerinde sahip olduğunuz ödeme numarası, müşteri numarası, hizmet numarası veya TC kimlik numarası bilgilerine göre size en uygun seçeneği tercih ederek, gerekli bilgileri girip ilk olarak fatura sorgulama işlemini hemen ardından ise internet borç ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Türksat İnternet Borç Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.