İnternet Vergi Dairesi MTV Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternet Vergi Dairesi MTV Ödeme

MTV, motorlu taşıtlar vergisi anlamına gelmektedir. Yani motorlu bir taşıta sahip olan kişilerin, devlete ödemesi gereken vergidir. Normalde bu verginin ödenebilmesi için kayıtlı olunan vergi dairesine gidilmesi gerekmektedir. Bu ödeme işlemi vergi mükellefi kişiler tarafından yapılır. Ancak yoğun bir iş temposuna sahip olan kişiler, vergi dairesine giderek motorlu taşıtlar vergisini ödeme imkanı bulamayabilir. Bu tip işler için hayatımızda büyük bir kolaylık yer almaktadır.

İnternet vergi dairesini kullanarak pek çok işleminizi kolaylıkla gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Bunlar arasında e-Beyanname, 6552 bilgilendirme ve ödeme, 6111 ödeme, motorlu taşıtlar işlemleri, cep telefonu harcı ödeme, hazır beyan sistemi işlemleri, sorgulamalar, borç bilgilendirme servisi ve ihbar bildirimi gibi işlemler yer almaktadır. Bu işlemleri tamamen sanal ortam üzerinden gerçekleştirebilir ve vergi dairesine giderek saatlerce kuyruk beklemek zorunda kalmazsınız.

Motorlu taşıtlar vergisini istediğiniz takdirde internet vergi dairesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tamamen internet üzerinden yapılan bir işlem olduğu için oldukça hızlı ve kolaydır. Ayrıca çok zaman alan bir işlem olmadığı için basitçe gerçekleştirebilirsiniz. Yazının geriye kalan kısmında internet vergi dairesi MTV ödeme işleminin nasıl yapıldığı ile bilgili gerekli bilgileri alabilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesi MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

İnternet vergi dairesi MTV ödeme işlemi tamamen sanal ortam üzerinden gerçekleştirilir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ilk olarak intvd.gib.gov.tr adresine gitmeniz gerekmektedir.

intvrg

Açılan sayfanın aşağısına inerek, 3 numara ile belirtilmiş bir kutuda yer alan Motorlu Taşıtlar butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada 4 madde halinde çeşitli işlemler yer almaktadır. Bunlar;

  • Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme
  • Kredi Kartı ile Ödeme Bilgisi Sorgulama
  • Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama
  • Kasko Değerleri seçenekleridir.

intvrg2

İnternet vergi dairesi MTV ödemek için ilk sırada yer alan Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme seçeneğine tıklayınız.

intvrg3

Daha sonrasında karşınıza sizlerden birtakım bilgilerin istendiği bir sayfa çıkacaktır. Burada sizden istenen bilgiler Plaka, Özel Plaka, T.C. Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası ve Tescil Tarihi bilgileridir. Tek yıldız ile belirtilen plaka bilgisi büyük harfler ile ve bitişik olarak yazılmalı, iki yıldız ile gösterilen bilgi şirket ismi veya kişi ismi olabilir. Bu yüzden örnekte verilen gibi yazılmalıdır. Üç yıldız ile gösterilen bilgiler yerli ve yabancı uyruklulara göre 2’ye ayrılmış halde yer almaktadır. Son olarak Tescil Tarihi de belirtilen seçeneklere göre belirlenmeli ve boşluğa girilmelidir. Daha sonra TAMAM butonuna basmanız gerekmektedir. Bu sistem üzerinden kredi kartınız ile birlikte motorlu taşıtlar verginizi büyük bir kolaylıkla ödeme imkanına sahipsiniz.

Ayrıca sayfanın alt kısmına inerseniz, anlaşmalı bankalar ile ilgili bir seçenek yer almaktadır. Buradan kredi kartınızın geçerli olup olmadığı bilgisini kontrol edebilir ve ona göre işlem yapabilirsiniz. Kısaca özetleyecek olursak; MTV yani motorlu taşıtlar verginizi, internet vergi dairesi MTV ödeme işlemi ile sanal ortam üzerinden ödeyebilirsiniz. Bu işlem oldukça kolay ve basit bir şekilde gerçekleştirilen bir süreci içerir. Ayrıca vergi dairesine de gitmenize gerek kalmaz. Saatlerce kuyruk beklemezsiniz. Böylece zamandan da büyük ölçüde tasarruf etme olanağı bulursunuz. İnternetin bulunduğu herhangi bir bilgisayar, tablet ve hatta cep telefonunuz ile dahi internet vergi dairesi MTV ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesi MTV Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.