PTT Gönderi Takip Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PTT Gönderi Takip Sorgulama

PTT, uzun adıyla Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ülkemizin posta örgütüdür. PTT posta işlemlerinden ayrı müşterilerine kargo hizmeti de sunmaktadır. PTT Kargo 2008 yılında PTT bünyesinde kargo taşımacılığı firması olarak hizmete açılmıştır. Tüm ülke genelinde müşterilerine hizmet vermektedir. Kargo taşımacılığında en ucuza ve en iyi hizmeti veren firmalardan bir tanesidir. Kargoları ücretlendirme aşamasında uzaklığa göre ücret sunmamaktadır. Genelde kargo ücretlendirmeleri yaparken gönderinin ağırlığı göz önünde tutulur. PTT Kargo dışında PTT Kargo VIP, Ödeme şartlı gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Bu hizmetlerde müşteriler gönderilerini e-mail, sms ve internet gibi birçok yoldan online olarak takip edebilmeleri mümkündür. Sizde eğer kargonuzu ucuz ve uygun fiyatlara göndermek istiyorsanız PTT Kargo üzerinden gönderebilirsiniz. PTT Kargo ile kargonuzu göndermiş ve nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız eğer PTT gönderi takip sorgulama işlemiyle göndermiş olduğunuz kargoyu kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kargo taşımacılığı sektörü de internet ortamının kolaylıklarını müşterilerine sunmaktadır. PTT Kargo gibi önemli kargo şirketleri, kişilerin göndermiş olduğu gönderileri internet üzerinden takip etmelerini sağlayan sistemler geliştirmiştir. Bu sistemler sayesinde gönderi yapan kişi kargosunun nerede olduğunu ve ne zamana ulaşacağını öğrenmesi mümkündür. PTT Kargo da bu sistemi müşterilerine PTT resmi internet sitesi üzerinden sunmaktadır. Bu yazımızda sizlere PTT gönderi takip sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Eğer PTT kargo ile kargo yollamış ve gönderinin nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı inceledikten sonra sizde PTT gönderi takibi sorgulama işlemini kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

PTT Gönderi Takip Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT gönderi takip sorgulama işlemini yukarıda da bahsettiğimiz üzere PTT resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. PTT gönderi takibi sorgulama işlemi için sizden kargonuz ile ilgili birkaç bilgi talep edilmektedir. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak açılan sayfa üzerinden verilen kısımları uygun bir şekilde doldurarak PTT gönderi takibi sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Aşağıda görselde de görüldüğü üzere barkod numarası ve güvenlik kodu kısımlarını doldurarak PTT gönderi takibi sorgulama işlemini PTT resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem dışında internetten online olarak yapabileceğiniz bir diğer PTT gönderi takip sorgulama işlemi de E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Adsız

PTT Gönderi Takip Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ! 

E-Devlet PTT Gönderi Takip Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT gönderi takip sorgulama işlemini E-Devlet şifrenizle bu sistem üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa yakınınızda bulunan herhangi bir PTT şubesine giderek E-Devlet şifrenizi 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra size aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sayfa üzerinden görselde de görmüş olduğunuz “Barkod Numarası” ve “Güvenlik Resmi” verilen boşlukları doğru bir şekilde doldurduktan sonra PTT gönderi takip sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Adsız

Bu işlemleri yaptıktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak PTT gönderi takibi sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet PTT Gönderi Takip Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

PTT Kargo Hakkında

PTT ilk olarak 1840 yılında Posta Nezareti şeklinde kurulmuş ve sonrasında Telgraf Müdürlüğü’nün kurulması ile Posa Nezareti ve Telgraf Müdürlüğü birleştirilmiştir. 2004 yılında ise PTTBank isminin tescili yapılmıştır. PTT ulaştırma işlerini genişletmesi ile birlikte kargo taşıma hizmeti de vermeye başlamıştır. PTT Kargo ile gönderilerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz şehirden istediğiniz şehire gönderebilirsiniz. İlk posta teşkilatı olarak kurulan Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü yani kısaca PTT, halkın posta ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile hizmet vermektedir. Günümüzde 4000’in üzerinde şubesi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

PTT Kargo Teslimat Süresi

PTT Kargo ile göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar sürede alıcıya ulaşacağını PTT Kargo internet sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.PTT Kargo internet sitesi üzerinden gönderi teslim süresi öğrenmek için öncelikle PTT Kargo internet sitesine giriş yapmalısınız. PTT Kargo anasayfası üzerinden sağ kısımda bulunan seçeneklerden Gönderi Süresi seçeneğine tıklayınız. Göndermek istediğiniz ürün için bazı bilgileri girmeniz gerekecektir. Kargonuzun çıkış ilini ve varış ilini belirtmelisiniz. PTT Kargo, kurye,mektup seçeneklerinden birini işaretlemelisiniz. Eğer kargonuzu yurt dışına gönderecekseniz ülke seçimini yapmalısınız. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda tahmini bir teslimat süresi bilgisi alabilirsiniz.

PTT Kargo Fiyat Hesaplama

PTT Kargo ile göndermek istediğiniz bir ürün için internet üzerinden kargo ücreti hesaplayabilirsiniz.İnternet üzerinden kargo ücreti hesaplayabilmek için öncelikle PTT Kargo internet sitesine giriş yapmalısınız.PTT Kargo internet sitesine giriş yaptıktan sonra anasayfa üzerinde göreceğiniz Gönderi Ücreti seçeneğine tıklayınız.PTT Kargo gönderim ücreti hesaplayabilmeniz için sizden kargonuzun nasıl gönderileceğini belirtmeniz istenmektedir. Kargonuzu yurt içine mi yoksa yurtdışına mı göndereceğinizi, kargonuzun boyutları ile ilgili detayları ve sizden istenen diğer bilgileri girdikten sonra PTT Kargo fiyat hesaplama işleminiz tamamlanmış olacaktır. PTT Kargo internet sitesi üzerinden birçok işlem yapılabilmektedir. PTT Kargo fiyat hesaplama işleminizi yapabildiğiniz gibi PTT gönderi takip sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz.

PTT Kargo Çalışma (Mesai) Saatleri

PTT Kargo çalışma saatleri değişiklik göstermektedir. PTT Kargo çalışma saatlerinden bahsedelim.PTT Kargo sabah 8.30 ile çalışmaya başlar ve 12.30’da öğle tatili verir. Sonrasında 13.30’da tekrar çalışmaya başlayarak 17.00’da çalışma biter. Fakat yoğunluğu fazla olan PTT şubelerinde bu saatler farklıdır. Öğle tatili vermeden sabah 8.30 ile 17.00 arasında PTT Kargo şubeleri hizmet vermektedir.

PTT Kargo Şubeleri

PTT Kargo ile gönderinizi göndermek istediğinizde size en yakın şubeye ulaşmak istiyorsanız PTT Kargo internet sitesine giriş yapmalısınız. PTT Kargo internet sitesi üzerinden PTT Kargonun tüm şubelerinin isimleri,adreslerini, iletişim bilgilerini görebilirsiniz. PTT Kargo şubelerine erişebilmek için öncelikle PTT Kargo internet sitesine giriş yapmalısınız. PTT Kargo şubelerini görüntüleyebilmeniz için size Türkiye haritası verilecektir. Türkiye haritası üzerinden şubelerini öğrenmek istediğiniz ili seçiniz. Sonrasında açılan sayfa ile size o ildeki tüm şubelerin isimlerinin listesi verilecektir. İl ve ilçelerin tümündeki PTT Kargo şubelerinden istediğinizi seçerek ayrıntılı bilgilerine ulaşabilirsiniz. İstediğiniz ilin istediğiniz ilçesini seçtikten sonra şube adı, şubenin adresi,telefon numarası bilgilerine ulaşabilirsiniz.

PTT Kargo Şikayet

PTT Kargo ile ilgili şikayetlerinizi, önerilerinizi ve yaşadığınız sorunları PTT Kargo internet sitesi üzerinden paylaşabilirsiniz. PTT Kargo internet sitesi üzerinden Bize Ulaşın başlığı altında form doldurarak yazılı olarak yaşadığınız sorunları paylaşabilirsiniz. İletişim formunda sizden istenen isim,soyisim adres,telefon gibi bilgileri girmelisiniz. Konuyu ve mesajınızı girdikten sonra Gönder butonuna tıklayarak PTT Kargo ile paylaşmak istediğiniz şikayetinizi yazılı bir şekilde gönderebilirsiniz.

PTT Kargo Müşteri

PTT Kargo müşterilerinin şikayetlerini dinleyen ve çözümler bulmaya çalışan bir kargo şirketidir. PTT Kargo ile yaşadığınız sorunları iletişim formu doldurarak iletebilirsiniz. İletişim formunu doldurmak için PTT Kargo internet sitesine girmelisiniz. PTT Kargo ile yaşadığınız sorunları ya da PTT Kargo ile ilgili düzelmesini istediğiniz önerilerinizi PTT Kargo Çağrı Merkezi numarasını arayarak sözlü olarak iletebilirsiniz. PTT Kargo Çağrı Merkezi numarası olan 444 1 788’i arayarak PTT Kargo ile ilgili destek alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.