PTT Kargo Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PTT Kargo Sorgulama


Kargo hizmeti çoğu zaman hayatımızda sandığımızdan çok daha fazla önem arz eder. Kimi zaman bir mobilya takımı, kimi zaman hayati önem taşıyan bir evrak, kimi zaman da en sevdiğimiz insana özenle aldığımız sürpriz bir hediye. Tüm bunları götürülmeleri gereken yere en güvenilir şekilde ulaştırmanın tek yolu ise kargolama. Kargolama işlemlerini gerçekleştirmek için Türkiye’de birçok firma var. PTT Kargo güvenilirliği ve hızlı ulaşımı ile Türkiye’nin birçok yerine kargo taşımacılığı yapan büyük kargo şirketlerinden biridir. PTT Kargo ile yola çıkan gönderiniz aradaki mesafeye göre 1 gün ile 4 gün içinde adresinize teslim edilmektedir. Ancak kargo ulaşımının da beraberinde getirdiği birtakım sıkıntılar var. Örneğin herhangi bir bilgi eksikliğinde kargonuzu günlerce beklemek zorunda kalabilir ve mağdur olabilirsiniz. Hatta daha da önemlisi kargonuz farklı bir adrese gidebilir ve daha büyük bir sorunla karşılaşabilirsiniz. İşte bu ve bunun gibi sıkıntılarla karşılaşmamak için kargo takibi yapmanız gerekebilir. PTT kargo sorgulama sistemi ile sizler de gönderilerinizin durumunu çok kolay bir şekilde sorgulayabilir, son hareketi ve durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şimdi PTT kargo takibi işleminin nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim.

PTT Kargo Sorgulama işlemi Nasıl yapılır?

PTT kargo takibi ile kargonuzun yola çıkıp çıkmadığını ve her türlü hareket durumlarını anında öğrenebileceğiniz gibi beklenen teslim süresini de PTT kargo sorgulama sistemi sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz. PTT kargo sorgulama ekranı sayesinde cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan hiçbir zorluk yaşamadan sıkıntısız ve güvenli bir şekilde sorgulamalarınızı gönül rahatlığı ile yapabilir, ulaşım ve teslimi hakkında online olarak bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo takibi sistemi ile gönderilerinizin durumunu online olarak takip edebilmeniz için yapmanız gerekenler sırası ile şöyle;

İnternet üzerinden PTT kargo sorgulama diye arama yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak.

PTT-KARGO-TAKiP

Kargonuzu gönderme işlemini gerçekleştirdiğinizde firma tarafından size bir fiş verilecektir. Size verilen fişin üzerinde PTT kargo sorgulama kodu bulunmaktadır. Söz konusu kodu açılan pencerede “BarkodNumarası” istenen kutucuğa yazdığınızda ve güvenlik şifresini de doğru girdiğinizden emin olduğunuzda kargonuz hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler karşınıza çıkmış olacak.

PTT Kargo Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

PTT Kargo Sorgulama Kodunu Nasıl Edinebilirim?

Öncelikle size bir kargo gönderiliyorsa gönderen kişiye ulaşıp PTT kargo sorgulama kodunu isteyebilirsiniz. Eğer siz bir kargo gönderiyorsanız firma tarafından size verilen fişin üzerinde PTT kargo sorgulama kodunu bulabilirsiniz. Bunlar dışında size bir kargo gönderiliyorsa ve gönderen kişiye ulaşma imkanınız da yoksa PTT Kargo Destek merkezi arayarak adınıza gönderilen paketlerin PTT kargo takip kodunu isteyebilirsin. Ayrıca aynı hat üzerinden sizin için yola çıkmış herhangi bir kargonun bulunup bulunmadığını da sorgulayabilirsiniz.

Neden PTT Kargo?

PTT Kargo, müşterilerine online olarak PTT kargo sorgulama işlemini sunmasının yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı hizmetlerinde de birçok avantaj daha sunuyor. PTT yurtiçi kargo takip ya da PTT yurtdışı kargo takip ayrı ayrı sorgulama yapıldığından yurtiçi kargo ya da yurtdışı kargo seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

PTT Kargo tüm Türkiye’de en hızlı ve güvenilir hizmeti vermenin yanı sıra en uygun fiyatlı kargo firmalarından biri olma ayrıcalığını da elinde bulundurmakta. Kargoları ücretlendirirken uzaklığa göre ücret sunmadıkları için, alanında en ucuza hizmet veren firmalardandır. Ücretlendirmelerinde gönderinin ağırlığını veya desisini göz önünde bulundururlar. Firmanın ayriyeten PTT Kargo VIP gibi hizmetleri de vardır.

PTT Kargo Süresi Nasıl Sorgulanır?

PTT Kargo’nun sunduğu hizmetlerden biri de kargo süresinin hesaplanabilmesi. Yine internet üzerinden online olarak kargo süresi hesaplama sayfasından PTT gönderilerinizin ne kadar sürede yerine ulaşacağını sorgulayabilirsiniz. PTT kargo, PTT mektup, PTT kurye gönderi seçeneklerinden birini seçip çıkış ili ve varış ili seçerek PTT kargo gönderi süresini hesaplayabilirsiniz.

PTT Kargo Süresi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.