Radar Cezası Öğrenme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Radar Cezası Öğrenme


Emniyet Genel Müdürlüğünün belirlediği bazı trafik kuralları vardır. Trafiğe çıktığınızda bu trafik kurallarına uymanız gereklidir. Uymadığınız takdirde trafik cezası uygulanmaktadır. Trafik cezaları arasında hatalı sollama, hız sınırını aşma, kırmızı ışıkta geçme gibi cezalar yer almaktadır. Hız sınırını aştığınızda trafik polislerinin hız sınırı için bir uygulaması olan radar uygulamasına yakalanırsınız. Radara girerseniz eğer size bir radar cezası yazılacaktır. Bu yazımızda üstünüze yazılan radar cezalarını radar cezası öğrenme işlemi ile nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız. İki türlü radar cezası uygulanmaktadır. Uygulanan radar cezalarından ilki araç plakasına yazılan radar cezasıdır. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde trafik polisleri radar cezası yazmak için araçları durdurmaz. Hız sınırını geçen araçları belirleyerek araçların plakasının bilgilerine radar cezası yazılır. Araç plakasına yazılan radar cezaları size makbuz olarak yazılmaz. Aracınızın plakasının kayıtlı bulunduğu adrese posta yolu ile radar cezası gönderilir. Posta yolu ile gönderilen radar cezalarında bazen aksaklıklar olabiliyor. Cezaların ulaşamaması gibi aksaklıklar karşısında cezadan haberiniz olmayabilir. Radar cezanızı ödemediğinizde gecikmeye girer ve faiz uygulanır. Ayrıca iki hafta içinde radar cezanızı ödediğinizde belli indirimler uygulanmaktadır. Bu yüzden radar cezası sorgulama işlemini gerçekleştirmekte fayda vardır.

Diğer bir radar cezası ise sürücü belgesine yazılan radar cezasıdır. Radar cezası uygulanacağı zaman trafik polisleri sürücüyü durdurarak radar cezasını makbuz ile yazmaktadır. İki türlü de radar cezası uygulanır. Ne kadar radar cezanız olduğunu radar cezası öğrenme işlemi sayesinde öğrenebilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü veya vergi dairelerinden radar cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden de radar cezası sorgulama ve ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Radar cezası sorgulama işlemini Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden radar cezası öğrenme ve ödeme işlemini de Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

EGM Radar Cezası Öğrenme Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi olan EGM internet sitesinden radar cezası öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk önce Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesine giriş yapmalısınız. Ana sayfada yer alan trafik cezası ve otopark sorgulama seçeneğini seçmeniz gereklidir. Ya da yazımızın sonunda verdiğimiz linki tıklayarak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfaya kimlik bilgilerinizi girmeniz gereklidir. T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra adınızı ve soyadınızı da girmelisiniz. Son olarak doğum tarihinizi de gün, ay ve yıl olarak sisteme girmelisiniz.

trafik-cezasi-sorgulama

Doğrulama işleminden sonra iki türlü de radar cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Araç plakasına yazılan ceza sorgulama seçeneğini seçtiğinizde sorgulama yapmak istediğiniz aracın plaka numarasını girmeniz gereklidir. Sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama seçeneğini seçtiğinizde T.C. kimlik numaranızı girmeniz gereklidir. Nüfus cüzdan harf seri ve nüfus cüzdan seri numarasını girmeniz gereklidir. Tüm bu işlemlerden sonra radar cezası öğrenme işlemini tamamlayabilirsiniz.

EGM Radar Cezası Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

GİB Radar Cezası Öğrenme Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinden de radar cezası öğrenme ve ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk önce yazımızın sonunda verdiğimiz linki tıklamanız gereklidir. Linki tıkladığınızda motorlu taşıt işlemleri sayfasına ulaşabilirsiniz. Motorlu taşıt işlemleri sayfasından motorlu araç sorgulaması ve kredi kartı ile sorgulama seçeneğini seçmeniz gereklidir. Bu seçeneği seçtikten sonra sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Sorgulama sayfasına ilk olarak T.C. kimlik numarasını girmeniz gereklidir. Özel plaka ise bunu seçeneklerde belirtmelisiniz.

893

T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarasını da girdikten sonra tescil tarihini de gün, ay ve yıl olarak girmelisiniz.

GİB Radar Cezası Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.