SGK CEZA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK CEZA SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu pek çok işleminde olduğu gibi SGK ceza sorgulama işlemini de artık internet üzerinden yapılabilir hale getirmiştir. Vatandaşlarımızın artık çoğu işlemini vakit kaybetmesini engelleyerek ve evraklarla uğraşmaktan kurtararak yapması sağlanmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde SGK cezası sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu sorgulama işleminin yanı sıra ödenecek olan cezaların tutarlarını, ceza türlerini gibi bilgileri de öğrenme şansınız bulunmaktadır. SGK cezası sorgulama işlemine ek olarak cezaya ait gecikme zammınızı da hesaplamış olursunuz. SGK cezası sorgulama işlemi internet ile birlikte online olarak kolay ve hızlı şekilde işlemi gerçekleştirme olanağımız bulunmaktadır. Sorgulama işlemi ile ilgili yapmanız gerekenleri yazımızın devamında sizlerle detaylı bir şekilde paylaşacağız. SGK cezası sorgulama işlemi ile alakalı tüm bilgileri yazımızı inceleyerek bulabilirsiniz.

SGK Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK ceza sorgulama işlemini SGK’nın web tahsilat sistemi üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu işlem için sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak gerekli sayfa ulaşabilirsiniz. Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen web tahsilat sayfası üzerinden “Sorgu Türü” seçeneğinden “4A İŞVEREN ÖDEMELERİ, 4B SİGORTALI ÖDEMELERİ ya da DİĞER ÖDEMELER” seçeneklerinde işlem yapmak istediğiniz seçeneği seçiniz.

WEB TAHSİLAT SORGU TÜRÜ“Sorgu Tipi” seçeneklerinden işlem yapacak olduğunuz sorguya göre seçiminizi yapınız.

SORGUTİPİ

“Sicil numaranız” ya da “TC Kimlik Numaranızı” giriniz.

SİCİL NO

Güvenlik doğrulaması için “Güvenlik Kodu” girişini yapınız.

GÜVELİK K

SGK cezası sorgulama işlemi için “Borç Sorgula” butonuna tıklayınız. Adımları uygulayarak sisteme giriş yapabilir ve sorgulamanızı yapabilirsiniz.

SGK Ceza Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SGK Ceza Sorgulama Gecikme Zammı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üzerinden SGK cezası sorgulama kapsamında, SGK gecikme zammınızı hesaplamak için sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza gelen SGK sayfasında ise sizden istenilen tarih ve borç tutarı giriniz.

BORÇ HESAPLAMA1

Sonrasında sizden yapacağınız işleme göre “resmi” ya da “özel” seçeneklerinin bilgilerini girmeniz istenir.

BORÇ HESAPLAMA2

Son olarak “Hesapla” butonuna tıklayınız. SGK cezası sorgulama sonucunda gecikme zammınızı da öğrenebilirsiniz.

BORÇ HESAPLAMA3

SGK Ceza Sorgulama Gecikme Zammı Hesaplama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.