SGK RAPOR PARASI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK RAPOR PARASI SORGULAMA

Paylaş          

SGK’ya bağlı olarak çalışan vatandaşların rapor almaları durumunda SGK vatandaşlara SGK rapor parası adı altında bir ödenek ödemektedir. Bu yazımızda sizlere SGK rapor parası sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Günümüzde SSK rapor parası sorgulama işlemini internet üzerinden kolaylıkla yapabilmekteyiz. SGK rapor parasını sorgulama işlemi tek bir yol ile yapılmaktadır. Yazımızın devamında bu yol ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Geçmişte Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan kurumlar ile ilgili çoğu sorgulama işlemi yine SGK’nın bünyesinde çalışan vatandaşlara sağladığı online hizmetlerin bulunduğu E-SGM sistemi üzerinden yapılmaktaydı. Ama kısa bir süre önce E-SGM sistemi kapatılmakta olup artık sorgulamalarınızı çok geniş bir alt yapısı bulunan E-Devlet sistemi üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. SGK rapor parası sorgulama işlemi de E-Devlet sistemi üzerinden tek bir şifre ile güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu sorgulama işlemi ile iş görmezlik durumunuz da size raporlu olduğunuz süreler içerisinde bir ödeme yapılması konusunda bilgi almanıza olanak sağlamaktadır. SGK bünyesinde çalışanların sağlık sorunları yaşaması durumunda çalışamadığı süre boyunca mağdur olmamaları için işleme konulmuş bir uygulamadır. Yazımızın devamında SGK rapor parası sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda bilgileri bulabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi İle SGK Rapor Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK rapor parasını sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapmak isterseniz yazımızın bu kısmında sizlere resimlerle anlatacağımız adımları uygulamalısınız. SGK rapor parasını sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi ile yapabilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer hala E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzun sonucunda 2 TL olan hizmet ücretini ödeyerek sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra ise aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları uygulayarak SGK rapor parasını sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden SGK rapor parasını sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız. Resimde gördüğünüz kimliğimi şimdi doğrula butonuna basmalısınız.

6

 

Açılan sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifresini yazmalısınız.

E-Devlet

Bilgilerinizi yazdıktan sonra ise “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak SGK rapor parası sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

5

E-Devlet Sistemi İle SGK Rapor Parası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sorgulama.net

Tüm sorgulama işlerimlerini sizler için tek çatı altında topladık! Altın fiyatları, SGK sorgulama,uçak bileti, trafik cezası sorgulama ve çok daha fazlası!

TÜM SORGULAMALAR