SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Emekli maaşı çalışanın emeklilik şartlarını yerine getirdikten sonra rahat edebilmeleri için aldıkları ücrettir. Kişiler emekli maaşları sayesinde çalışmaları gerekmeden emekliliklerinde ailesini ve kendilerini rahat ettirebilir. Emekli maaşı sorgulama işleminiz sayesinde de emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz.

SSK emekli maaşı sorgulama işleminizi internet ortamı üzerinden kolay ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. İşleminizi internet ortamı üzerinden tek bir sistem üzerinden kolay bir şekilde yapabilmektesiniz. Daha önceleri şifresiz olarak E-SGM sitesinden yapılabilen bu işlem sitenin kapatılması ile birlikte ortadan kalkmıştır. E-devlet gibi büyük bir sorgulama sitesinin oluşturulmuş olması ile birlikte insanlar bu siteyi yaygın olarak kullanmaya başlamışlardır. Bunun etkisi ile birlikte artık insanalar E-SGM sitesine girmez olmuş ve bu durum sonucunda Sosyal Güvenlik Kurumu bu sitenin kapatılması yönünde karar aldığını açıklamıştır. Bu sistem E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi devletin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunmuş olduğu, birçok devlet kamu işlemlerinizi tek bir adres üzerinden yapabileceğiniz güvenli bir sistemdir. Bu sistem üzerinden SSK emekli maaş sorgulama işleminizi yapabilmeniz için ihtiyacınız olan şey E-Devlet şifresi olacaktır.

Sosyal Sigortalar Kurumu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olup Sosyal Güvenlik Kurumu’nun üç ayağından birisini oluşturmaktadır. Bu kurum sadece sigortalı olan kişilere değil aynı zamanda bu kimselerin ailelerine de aynı şekilde belirli olanaklar sunmaktadır. Emekli maaşı bir yana hastane ve ilaç masraflarından cenaze masraflarınaza kadar birçok yönden destek sağlamaktadır. Ayrıca size bağlanmış olan bu maaş sizin vefat etmeniz halinde yakınlarınızın kimseye muhtaç olmadan hayatlarını devam ettirebilmeleri için onlara bağlanmaktadır.

E-Devlet Şifresi ile SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi PTT tarafından size verilen kimliğiniz ile almış olduğunuz bir şifredir. E-Devlet şifrenizin ücreti 2 liradır. E-Devlet şifreniz ile birçok devlet kamu işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile SSK emekli maaşı sorgulama işleminiz için ilk olarak yazının sonunda yer alan linke tıklayınız.

Açılan ekranda SSK emekli maaşı sorgulama için resimle sizlerle paylaşmış olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

sskemeklimaaşı

Son olarak SSK emekli maaşı sorgulama için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra SSK emekli maaşı sorgulama için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Adsız111

 

PTT tarafından almış olduğunuz E-Devlet şifreniz ile SSK emekli maaş sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Şifresi ile SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.