SSK HİZMET DÖKÜMÜ | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK HİZMET DÖKÜMÜ

SSK hizmet dökümü, uzun yıllardır sigortalı olarak çalışan kişilerin SSK’ya ait olan hizmetlerinin hepsini görebileceği bir dökümdür. SSK hizmet dökümü ile sigortalılar, ne kadar zamandır sigortalı olarak işe başladıklarını görebilir, işverenin düzenli olarak sigortayı yatırıp yatırmadığını öğrenebilirler.

Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltması olarak bilinen SSK, sadece sigorta yapılan kişiye değil aynı zamanda bu kişinin ailesine de aynı imkanları tanımaktadır. Amacı ise herhangi oluşabilecek riske karşı kişinin ve ailesinin kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını idame ettirmelerine destek olmaktadır. Bunu yaprken devlet desteğini olması nedeni ile insanlar kendilerini güvence altında hissetmektedirler. Doğumdan ölüme kadar her türlü durumda bu destek verilmekteyken sigortalı kimsenin vefatından sonra da ailesine verilmeye devam etmektedir. Belirli primlerin ödenmesi ile oluşan emeklilik durumu karşılığında rahat bir şekilde hayatını devam ettireceğiniz maaşı almaya hak kazanacaksınız.

SSK hizmet dökümü alma işleminizi internet aracılığı ile tek bir adres üzerinden yapmaktasınız. Bu sistem birçok işleminde yapıldığı E-Devlet sitesidir. Bu sitede yapılan işlemler için şifre gerekmektedir. Şifresiz olarak E-SGM üzerinden yapılabilen bu işlem sitenin kapatılması ile ortadan kalkmıştır. İnsanlar tarafından kullanması daha cazip gelen ve birçok sayıda sorgulama işleminin E-Devlet üzerinden yapılabiliyor  olmasında dolayı daha çok tercih edilmektedir. Tıklanma sayısı azalan E-SGM de bu nedenle Sosyal Güvenlik Kurumu’nun vermiş olduğu karar ile süresiz olarak kapatılmıştır. Bizlerde bu yazımızda sizlere E-Devlet üzerinden yapılan SSK hizmet dökümünün nasıl öğrenileceğini anlattık.

E-Devlet Sitesinden SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet sitesinden SSK hizmet dökümü alma işleminiz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz yoksa ve E-Devlet sisteminin hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız size en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet sitesinden 4A hizmet dökümü alma işleminiz için aşağıda verilen sırayı takip ediniz.

  • E-Devlet sitesinden SGK hizmet dökümü alma işleminiz için yazının sonunda yer alan linke tıklayınız.
  • Açılan sayfada oklar ile gösterilen bilgileri giriniz. Yani ilk okun olduğu yere T.C. kimlik numaranızı ikinci okun olduğu yere E-Devlet şifrenizi giriniz.

E-Devlet

  • Önünüze gelen sayfada aşağıdaki resimde yer alan daire butonunda ki “E-Hizmetler” butonuna tıklayınız.

E-Devlet1

  • Ardından sayfanın alt tarafında yer alan “Sosyal Güvenlik Kurumu” bölümünü bulunuz ve resimde yer alan “4A Hizmet Dökümü” seçeneğine tıklayınız.

E-Devlet12

 

  • E-Devlet sitesi üzerinden 4A hizmet dökümü alma işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Sitesinden SSK Hizmet Dökümü Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.