SSK TOPLAM GÜN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK TOPLAM GÜN SORGULAMA

İnternet üzerinden yapabileceğimiz işlemler gün geçtikçe çoğalıyor. Birçok kurum internet üzerinden yapılabilecek işlemlere bir yenisini ekliyor. Bu kurumlardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumu’dur. Sosyal Güvenlik Kurumu, SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı ile ilgili birçok sorgulamanızı yapabilmeniz için her geçen gün yeni bir uygulamayı sisteme sokuyor. Bu uygulamalardan bir tanesi de SSK toplam gün sorgulama uygulamasıdır. SSK, Sosyal Sigortalar kurumunun açılımı olup Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nu oluşturan kurumlardan birisidir. Bu kurumun amacı ise belirli şartlar doğrultusunda gelirlerinde azalma olan ve mağdur duruma düşen kimseleri bu durumdan en az zarar almasını sağlamaktır. Bu durum devlet tarafından karşılanmakta olup hastane masraflarından ucuz ilaca, gerekli şartların sağlanması durumunda emekliliğe kadar birçok durum SSK’lı vatandaşı kapsamaktadır.

SGK toplam gün sorgulama uygulaması önceleri E-Devlet ve E-SGM siteleri üzerinden yapılıyorken E-SGM’nin kapatılması nedeni ile sadece E-Devlet üzerinden şifre ile yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden birçok işlemin doğru bir şekilde yapılıyor olmasıdan dolayı insanlar bu siteyi daha çok kullanmaya başlaması nedeni ile E-SGM’nin tıklanma sayısı da günden güne azalmıştır. Bu nedenlerden dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar doğrultusunda sitenin süresiz olarak kapatılmasına karar verilmiştir. Yazının devamında E-Devlet sistemi üzerinden SSK toplam gün sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden SSK Toplam Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifrenizin bulunması gereklidir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra SSK toplam gün sorgulama işleminizi yapabilmek için yazının sonunda verdiğimiz “E-Devlet Üzerinden SGK Toplam gün Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!” adlı linke tıklayınız. Açılan sayfadan kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız.

ggu

Kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıkladıktan karşınıza gelecek sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. TC kimlik numaraız ve E-Devlet şifrenizi dikkatli bir şekilde girdikten sonra sisteme giriş yap adlı butona tıklayarak SSK toplam gün sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Adsız22

E-Devlet Üzerinden SSK Toplam Gün Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.