TRAMER SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TRAMER SORGULAMA

Tramer sorgulama işleminiz sayesinde trafik sigortası, kasko, karayolları taşımacılık sigortasına ait olan aracın bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tramer kaydı sorgulama işleminiz ile araç hasar sorgulama işleminizi yapabilir, mağdur bilgilerine erişebilir, aracı trafik poliçesini ve kaskosunu sorgulayabilirsiniz.

Tramer sorgulama işlemini çağımızın getirdiği imkanlar sayesinde internet ortamı üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır. Tramer kaydı sorgulama işleminizi aynı sistem üzerinden 3 farklı şekilde yapabilirsiniz. Dilerseniz plaka ve sigortalı T.C. kimlik numarası ile dilerseniz plaka ve sigortalı vergi kimlik numarasını dilerseniz de plaka ve sürücü kimlik numarası ile tramer kaydı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Tramer Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tramer kaydı sorgulama işleminiz için ilk olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda plaka ve sigortalı kimlik numarası ile işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için resimde gösterilen butonlara sorgulamak istediğiniz aracın plakasını ve sigortalının kimlik numarasını giriniz. Ardından resimde yer alan güvenlik kodunu ilgili butona tıklayınız. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız.

tramerkaydısorgulama

Tramer sorgulama için açılan ekranda plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile işleminizi yapmak için resimde gösterilen butonlara sorgulamak istediğiniz aracın plakasını ve sigortalının vergi kimlik numarasını giriniz. Ardından resimde yer alan güvenlik kodunu ilgili butona tıklayınız. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız.

tramerkaydısorgulama1

Tramer kaydı sorgulama için açılan ekranda plaka ve sürücü T.C. kimlik numarası ile işleminizi yapmak için resimde gösterilen butonlara sorgulamak istediğiniz aracın plakasını ve sürücünün T.C. kimlik numarasını giriniz. Ardından resimde yer alan güvenlik kodunu ilgili butona tıklayınız. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız.

tramerkaydısorgulama2

Tramer Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Tramer Kaydı Nedir?

Günlük hayatta yaşayabileceğimiz olumsuzlukları, kazaları, felaketleri tahmin etmek mümkün olmuyor. Yaşadığımız olumsuzluklar bizim mal varlığımızı tehlikeye sokabiliyor. Karşılaşabileceğimiz olumsuzluklara karşı güvence sağlamak adına sigorta şirketleri bulunmaktadır. Sigorta şirketleri malımızın güvence altında olmasını sağlamaktadır.

Gelişen teknoloji ile sigorta sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabiliyor. Tramer sorgulama, sorgulama işlemleri arasında oldukça önemlidir. Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bildiğimiz kurumun kısaltılmış halidir. Tramer, tüm sigorta bilgilerinin toplandığı merkezdir. Tramer sorgulama işlemi ile araca ait tüm sigorta işlemleri görülebilir. Aynı zamanda aracın ağır bir hasar alıp almadığı ve kaza bilgileri de takip edilebilir.

Tramer üzerinden yapılabilen sorgulamalardan bahsedecek olursak; araç hasar kaydı sorgulama,mağdur bilgileri sorgulama,araç trafik poliçesi sorgulama,araç kasko poliçe sorgulama,kaza yapan araçlar için kaza tespit tutanağı sonrasında kusur oranlarını sorgulama gibi işlemler tramer üzerinden yapılabilir. Tramer kaydı sorgulama işlemi ile araçların hasar kaydı öğrenilmiş olur. Tramer araç hasar sorgulama işleminizi SBM yani Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden yapabilirsiniz.

Tramer Kasko Sorgulama

Günümüzde artan araç sayısı ile birlikte kazalar da artmaktadır. Kazalarda meydana gelen maddi hasarınızı karşılamak için tramer kasko sorgulama yapabilirsiniz. Tramer kasko sorgulama işlemi ile aracınızın kasko değerini öğrenebilirsiniz. Tramer kasko sorgulama işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Tramer kasko sorgulama işlemi için SBM yani Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesinden yararlanabilirsiniz. SBM ile tramer kasko sorgulama ya da tramer sigorta sorgulama işleminizi yapabilmeniz için sizden aracınızın plakası ve T.C. kimlik numaranız istenecektir. Sizden istenen bilgileri ilgili alanlara eksiksiz bir şekilde girdikten sonra Ara butonuna tıklayarak tramer kasko sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Tramer Kasko Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

Tramer İtiraz

Trafik kazalarına en az iki aracın karışması durumunda kazaya karışan sürücüler kendi arasında anlaşarak Kaza Tespit Tutanağı düzenleme hakkına sahiptir. Bu sayede kazaya karışan sürücülerin tutanaklarını online olarak takip etmesi sağlanmıştır. Tutanak ve evraklar SBM yani Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne gittikten 3 iş günü sonrasında kazaya karışan araçların sürücüleri için kusur oranı değerlendirmesi yapılmaktadır. Değerlendirme sonucunda sürücüler kusur oranlarına karşı itirazda bulunabilir. Tramer itiraz işlemi için ek belgeler ile birlikte 5 gün içinde Sigorta Şirketine başvuru yapılır.

Tramer Belge No Nedir?

Tramer belge numarası sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Sigorta şirketleri,poliçe basımlarında sigorta numaralarını özel olarak belirlemektedir. Bu nedenle poliçe numarası ile sorgulama yapabilmeniz için öncelikli olarak sigorta şirketinin kod sistemini kullanmanız gerekecektir.

Tramer Adres Sorgulama

Tramer yani Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi üzerinden sigorta sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Tramer sorgulama işlemi ile araçların hasar kaydı internet üzerinden öğrenilebiliyor. İnternet üzerinden yapılabilen bir sorgulama işlemi olan tramer adres sorgulama işlemi ile araçların hasar kaydı öğrenilebiliyor.

Tramer, sigorta bilgilerinin tamamının toplandığı yer olarak bilinir. Tramer sorgulama işlemi yapıldığında araca ait tüm sigorta işlemleri görülmüş olur.Aynı zamanda tramer sorgulama işlemi ile aracın ağır bir hasar alıp almadığı ve kaza bilgileri de görülebilir. Tramer sorgulama işlemi aracın plakası ve araç sahibinin T.C. kimlik numarası ile yapılmaktadır. Gerekli bilgileri girdiğinizde tramer sorgu işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Tramer İletişim

Tramer iletişim için SBM yani Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesi üzerinden şikayet ve önerilerinizi belirtmek için form doldurabilirsiniz. Tramer iletişim formu için ilk olarak konu başlığını girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise ad,soyad,telefon, e-posta, kullanıcı adınızı girmeniz gerekir. Sonrasında açıklama kısmına hangi durumlar ile ilgili şikayet ve öneri yapacaksanız alt kısımdan dosya dosya seçerek yükleminizi de yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Son olarak ise resimde gördüğünüz karakteri girerek iletişim formunu doldurabilirsiniz. Aynı zamanda tramer çağrı merkezinden yardım alarak sormak istediğiniz soruları yöneltebilirsiniz.SBM yani Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden tramer anlaşmalı tutanak sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz.

YORUMLAR

  • özler 15 Aralık 2016 17:33

    34 zc 0915

  • özler 15 Aralık 2016 17:35

    34zc0519

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.