TÜVTURK MUAYENE DURUM SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TÜVTURK MUAYENE DURUM SORGULAMA

İnternetin kolay ulaşılabilir hale gelmesi ile birlikte artık pek çok işlem online olarak yapılabilir hale gelmiştir. Bu şekilde hem yetkililer hem de işlemleri olan kişilerin yararına bir durum gerçekleşmiş olur. Söz konusu internet üzerinden yapılan işlemlerden biride TÜVTURK muayene durum sorgulama işlemidir. Bu işleminizi pek çok işlemi gerçekleştirme imkanını sunan E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Dilerseniz eğer TÜVTÜRK’ün resmi internet sayfasından sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Trafiğe çıkmak için tüm araçların belirli aralıklarla bakımlarının yapılması ve ancak bu şekilde trafiğe çıkmaları mümkündür. Trafiğe çıkan her aracın türüne ve özelliklerine göre belirli yıllarda düzenli bir şekilde teknik olarak aracın trafiğe çıkabilme durumu kontrol edilmesiyle yapılan bu işlemler bütünü muayeneyi oluşturmaktadır. Aracınızın muayene durumunun kontrolü hem hayatınız açısından hem de mali açıdan önemli bir işlemdir. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştireceğiniz TÜVTURK muayene durum sorgulama işlemi hakkında yapmanız gerekenlerin bilgisini vereceğiz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden TÜVTURK muayene durum sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için yapmanı gerekenler için yazımızın devamını okuyup doğru bir şekilde uygulamanız yeterlidir. E-Devlet sistemi üzeriden yürüteceğiniz bu işlemde diğer tüm işlemlerde olduğu gibi E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz, öncelikle bir PTT şubesine kimlik kartınızı yanınıza alıp giderek başvuruda bulununuz. Başvuruyu gerçekleştirip gerekli olan 2 TL işlem tutarını ödedikten sonra E-Devlet şifrenize sahip olabilirsiniz. Öncelikle yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Sonraki adımda karşınıza gelecek olan sayfada, sorgulama işleminize devam edebilmek için ‘’Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ butonuna tıklayınız.

TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama

Sonrasında kimlik doğrulama işlemini bitirdikten sonra açılan yeni sayfada T.C. kimlik numaranızı ve de E-Devlet şifrenizi, E-Devlet TÜVTURK muayene durum sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için giriniz.

işgöremezlik ödeme2

Sonrasında bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

Bu şekilde araç plakanız ile birlikte sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sitemi üzerinden anlattığımız işlemdeki gibi sorgulama işlemleri sayesinde kolayca ve gereksiz yere vakit harcamadan araç muayenenizi yapmış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

TÜVTÜRK araç muayene durumu sorgulama işlemi ile aracının muayene gününün gelip gelmediği konusunda bilgisi olmayan sürücüler bu yönde araştırma yapabilmektedir. İşleminizi şifresiz olarak TÜVTÜRK’ün resmi internet sayfasından sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Öncelikle işleminizi gerçekleştirebilmek için yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Ardından açılan sayfada plakanızı ve muayene numaranızı girmeniz istenmektedir.

TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama2

Sonrasında güvenlik doğrulaması için güvenlik kodunu giriniz.

TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama3

Son olarak bilgileri kontrol ettikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız.

TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama4

Bu şekilde adımlar gerçekleştirdiğiniz durumda işleminiz tamamlanmış olur.

TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.