TÜVTÜRK Randevu Sorgula | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TÜVTÜRK Randevu Sorgula


TÜVTÜRK, ülkemizde araçların trafiğe uygun olup olmadığını araştıran bir sistemdir. Bu sistem sayesinde araç sahipleri araçlarını belli aralıklarla muayene ettirebilirler. Trafiğe çıkan her aracın belirli testlerden geçmesi gerekmektedir. Devletin bu testleri zorunlu tutması dolayısıyla araç sahipleri araçlarının muayene işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de araç sayısında bir artış söz konusudur. Hemen hemen her aileye bir motorlu taşıt düşmektedir.

Araçların artmasıyla birlikte trafiğin artması, araçların egzozlarından çıkan gazların hava kirliğini arttırması, şehir yaşamında kargaşa ve her an tehlike arz eden olayların yaşanmasını da arttırmıştır. Bu hususlardan bireylerin en az oranda etkilenmesi ve yaşantılarında zorluk çekmemeleri için birçok toplumsal düzenlemeler uygulanmaktadır. Bunların içerisinde şehir içinde ve şehir dışında ayrı hız sınırlarının olması, trafik levhaları, trafik ışıkları gibi uygulamaların olduğu kabul edilebilir. Bunlardan ziyade araçlardan kaynaklı olan problemler de bu düzende büyük bir sorun olarak görülmektedir. Trafik kazalarının çoğu, insan kaynaklı olmasa da araçlardan kaynaklanan sorunlardan dolayı da olabilmektedir. Bu tarz araç sorunlarının önüne geçebilmek için belirli aralıklarla araçların kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Bu kontrollerin süresi ve yapılma zamanı aracın tipi, aracın yaşı gibi özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Araçlarının kontrollerini yaptırmayan araç sahipleri araçlarını satmak istediklerinde araçlarını satamayacakları gibi trafikte de tehlike arz ettikleri için cezai yaptırımlara maruz kalabilirler.

Ülkemizde araç muayenelerini gerçekleştiren ve onay raporu çıkarabilen tek kuruluş TÜVTÜRK’tür. TÜVTÜRK Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet gösteren, muayene olacak aracın iç ve dış aksam kontrollerini gerçekleştiren bir kurumdur. TÜVTÜRK dışında araç muayenesi yapan bir diğer kurum bulunmamaktadır. Bu nedenle araç sahiplerinin TÜVTÜRK harici bir kuruma danışmaları kabul edilmeyecektir. Araç sahipleri, araç muayeneleri hakkında bazı sorgulama işlemlerini yaparak araçlarının muayene sürelerinin gelip gelmediğini öğrenebilirler. TÜVTÜRK randevu sorgula işlemi ile aracınızın muayenesini ne zaman yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere aracınızın kontrollerini zamanında yapabilmeniz için TÜVTÜRK araç randevu sorgula işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Size vereceğimiz bilgiler doğrultusunda randevunuzun ne zaman olduğunu öğrenebilir ve aracınızı muayeneye götürebilirsiniz.

TÜVTÜRK Randevu Sorgula İşlemi Nasıl Yapılır?

Gelişen internet teknolojisiyle birlikte oturduğunuz yerden birçok sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulamalardan bir tanesi de TÜVTÜRK araç randevu sorgula işlemi olarak kabul edilmektedir. Araç sahiplerinin en önemli sorunu olarak bilinen araç muayene işlemi, hassas bir konu olması ve yapılması gereken bir işlemdir. Araç sahiplerinin araç muayene zamanını kaçırmamaları ve zamanında gerekli olan işlemleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

TÜVTÜRK randevu sorgula işlemini öğrenebilmek için internet üzerinden iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan biri TÜVTÜRK’ün yapmış olduğu uygulama, diğeri ise E-Devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulamadır.

TÜVTÜRK Sistemi Üzerinden TÜVTÜRK Randevu Sorgula İşlemi Nasıl Yapılır?

TÜVTÜRK randevu sorgula işlemini internetten gerçekleştirmek için TÜVTÜRK’ün oluşturmuş olduğu uygulamayı kullanabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak TÜVTÜRK resmi internet sitesine ulaşabilir ve aracınızın muayene randevusunu öğrenebilirsiniz. Vermiş olduğumuz linke girerek aşağıda görmüş olduğunuz boşluklara sizden istenilenleri eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek TÜVTÜRK muayene randevu sorgula işlemini yapabilirsiniz.

Adsız

Bu işlemin sonucunda “DEVAM” butonuna tıklayarak TÜVTÜRK randevu sorgula işlemini yapmış ve muayenenizin nerede ve ne zaman olacağını öğrenmiş olursunuz.

TÜVTÜRK Sistemi Üzerinden TÜVTÜRK Randevu Sorgula İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden TÜVTÜRK Randevu Sorgula İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi birçok sorgulama işlemlerinizi yapabildiğiniz güvenilir bir sitedir. E-Devlet sisteminden TÜVTÜRK randevu sorgula işlemi yapabilmeniz için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında temin edebilirsiniz. Bu şifreyi kullanarak E-Devlet sistemine dahil olabilir ve TÜVTÜRK araç randevu sorgula işlemini yapabilirsiniz. Aşağıda size vermiş olduğumuz linke tıklayarak gördüğünüz görsel karşınıza çıkacaktır. Buradan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Sonrasında karşınıza yeni bir sayfa çıkacak. Bu sayfaya da T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek TÜVTÜRK randevu sorgula işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Adsız

E-Devlet Sistemi Üzerinden TÜVTÜRK Randevu Sorgula İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.