Vodafone Bakiye Öğrenme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Vodafone Bakiye Öğrenme


Günümüz zamanında teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok teknolojik alet de hayatımızda yer almaya başlamıştır. Bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları, televizyonlar ve başka birçok teknolojik alet hayatımızda yer almaktadır. Bu teknolojik aletlerden en çok kullanılanı ise cep telefonlarıdır. Cep telefonları büyük bir gelişim içindedir. Şu sıralarda kullandığımız akıllı cep telefonları sayesinde birçok işlemimizi cep telefonlarımız sayesinde gerçekleştirebiliyoruz. Telefon ile arama, mesaj atma, sesli konuşma, görüntülü konuşma, fotoğraf ve video çekme, internete girmek gibi birçok işlemi cep telefonlarından gerçekleştirebiliyoruz. Bazı işlemleri gerçekleştirmek için mesela fotoğraf çekmek veya video çekme işlemlerini gerçekleştirmek için bakiyeye gerek yokken diğer işlemler için bakiyeye gerek vardır. Telefon ile arama, mesaj atma, sesli konuşma, görüntülü konuşma veya internete girmek için hattınızda bakiyeniz olması gereklidir. Daha öncelerden kontör olarak adlandırılan bakiyeler artık Türk Lirası olarak adlandırılmaktadır. Yani cep telefonunuza Türk Lirası yüklemeniz gereklidir. Bakiye yükleme işleminin ardından bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde bulunan mobil hat operatörlerinden herhangi birisini kullanabilirsiniz. Vodafone mobil hat operatörü de bunlardan bir tanesidir. Kullandığınız hattın kendisine özel bazı tarifeleri bulunmaktadır. Bu tarifelerde dakika, kısa mesaj ve internet paketleri yer almaktadır. İnternet kullanımı arttıktan sonra vatandaşlar genellikle internet paketi yüksek olan tarifleri seçmektedir. Almış olduğunuz tarifeyi kullanmaya başladıktan sonra ne kadar dakikanız kaldığını, ne kadar kısa mesajınız kaldığını ve ne kadar internet hakkınızın kaldığını bakiye sorgulama işlemi sayesinde öğrenebilirsiniz. Vodafone operatörünü kullanan kişiler ise kalan kullanım haklarını Vodafone bakiye öğrenme işlemi sayesinde öğrenebilirler.

Vodafone Bakiye Öğrenme Nasıl Yapılır?

Vodafone hat kullanan kişiler çeşitli yöntemlerle hatlarında kalan kullanım haklarını öğrenebilirler. Vodafone bakiye öğrenme işleminin birçok yolu bulunmaktadır. İnternet üzerinden bakiye öğrenme, arama yolu ile bakiye öğrenme ve mesaj yolu ile bakiye öğrenme gibi yöntemler sayesinde Vodafone bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. En çok kullanılan yol telefon ile Vodafone bakiye öğrenme hizmetini aramaktır. Aradığınızda sizi bir operatör karşılayacaktır ve kalan kullanım haklarınızı size bildirecektir. Mesaj yolu ile Vodafone bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirdiğinizde yine mesaj yolu ile size kalan kullanım haklarınız bildirilecektir. Diğer yol olan internet üzerinden Vodafone bakiye öğrenme işlemini gerçekleştirmek için Vodafone online self servis hizmetine giriş yapmanız gereklidir.

Telefon ile Vodafone Bakiye Öğrenme

Cep telefonunuzdan ne kadar bakiyeniz kaldığını öğrenebilmenin iki yolu vardır. Kısa mesaj yolu ile kalan kullanım haklarınızı öğrenebildiğiniz gibi telefon ile müşteri hizmetlerini arayarak da bakiye öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonunuzun arama bölümünden 7501 numarasını aradığınızda sizi Vodafone operatörü karşılayacaktır. Operatör size kalan kullanım haklarınızı ve kalan bakiyenizi söyleyecektir. Kaç dakikanız kaldığını, kaç kısa mesaj hakkınız kaldığını ve ne kadar internet hakkınız kaldığını bu şekilde öğrenebilirsiniz. Mesaj yolu ile bakiye öğrenme işlemi için telefonunuzun mesaj bölümüne girmeniz gereklidir. Telefonunuzun mesaj bölümüne BAKIYE yazıp 7501 numarasına mesaj göndererek Vodafone bakiye öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Vodafone Bakiye Öğrenme

Telefondan bakiye öğrenme işlemini gerçekleştirebildiğiniz gibi internet üzerinden de Vodafone bakiye öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Vodafone internet sitesine giriş yapmanız gereklidir. Yazımızın sonunda verdiğimiz linki tıklayarak Vodafone online self servisine giriş yapabilirsiniz.

Adsız5

Bu bölüme telefon numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra online işlemler bölümüne giriş yapabilirsiniz. Bu bölümden de bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ilk kez giriyorsanız ve şifrenizi bilmiyorsanız S yazıp 7000’e kısa mesaj göndermelisiniz.

Vodafone Bakiye Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.