Yargıtay Dosya Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Yargıtay Dosya Sorgulama

Yargıtay dosya sorgulama işleminiz ile adınıza açılan davalarınıza ilişkin dava dosya işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Yargıtay dosyası sorgulama işleminizi davalarınızda sorun yaşamak istemiyorsanız devamlı olarak yapmanızı öneririz.

Yargıtay dosya sorgulama işleminizi şifresiz olarak da E-Devlet şifresi ile de yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine gidip cuzi bir ücret ödeyerek alabilirsiniz. Almış olduğunuz şifre ile de yargıtay dosyası sorgulama işleminiz gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.

Şifresiz Yargıtay Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Şifresiz yargıtay dosya sorgulama işleminiz için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sekmede bazı bilgilerinizi girerek işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak il adını ve mahkeme türünü seçiniz.

yargıtaydosyasorgulama

Ardından önünüzdeki ekranda mahkeme, mahkeme esas no, mahkeme karar no, savcılık esas no butonlarını doldurunuz.

yargıtaydosyasorgulama1

Girmiş olduğunuz bilgileri kontrol ediniz ve ardından “Mahkeme Sorgula” butonuna tıklayınız.

yargıtaydosyasorgulama2

Bu şekilde yargıtay dosya sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Davanız ile ilgili dosyalara erişebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Şifresiz Yargıtay Dosya Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi ile Yargıtay Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi ile yargıtay dosya sorgulama işleminiz için yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan “Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama” başlıklı E-Devlet sistemi üzerinde “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

edevletyargıtaydosyasorgulama

Kimliğinizi doğrulamak için bazı bilgileri girmeniz gerekecektir. Gireceğiniz bilgiler dikkate alınarak yargıtay dosya sorgulama işleminiz yapılacaktır. Bunun için öncelikle T.C. kimlik numaranızı giriniz. Ardından size ait olan E-Devlet şifresini giriniz. E-Devlet şifresinin sizin için alınmış olması önemlidir.

E-Devlet

 

Girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. Kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

 

Adsız111

E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile yargıtay dosya sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Şifresi ile Yargıtay Dosya Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

Yargıtay Dosya Sorgulama Temyiz

Yargıtay dosya sorgulama temyiz işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca adınıza açılan bir dava olup olmadığını, mahkemelerinizi de internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu işlemleriniz için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-Devlet sistemini kullanabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi almak için de size en yakın PTT şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. PTT şubesinden 2 TL karşılığında alacağınız E-Devlet şifreniz ile istediğiniz dosya sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Yargıtay dosya sorgulama işleminiz için yazının sonunda vermiş olduğumuz adrese gitmelisiniz. Karşınıza açılan sayfadan Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.Daha sonra ise karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfa açılacaktır.

Adsız111

T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara girdikten sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız. Sisteme giriş yaparak yargıtay dosya sorgulama temyiz işleminizi gerçekleştireceksiniz.

Yargıtay Dosya Sorgulama Temyiz İçin TIKLAYINIZ!

İş Mahkemesi Yargıtay Dosya Sorgulama

İş mahkemesi yargıtay dosya sorgulama işleminiz için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-Devlet üzerinden mahkeme durumunuzu takip edebilir,yargıtay dosya sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Mahkemesi olan vatandaşlar için oldukça büyük bir kolaylık sağlayan E-Devlet üzerinden istediğiniz sorgulama işlemini yapabilirsiniz. E-Devlet sistemini kullanabilmeniz için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için ise E-Devlet şifreniz olmalıdır. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubesinden almalısınız.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak E-Devlet sistemine giriş işleminizi yapmalısınız. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza açılan sayfadan Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında açılan ekranda sizden T.C. kimlik numaranız ve PTT şubesinden almış olduğunuz E-Devlet şifreniz istenecektir.

Adsız111

Sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlarsanız sisteme giriş yapabilir ve istediğiniz iş mahkemesi yargıtay dosya sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Mahkemesi Yargıtay Dosya Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yargıtay Dosya No Sorgulama

Yargıtay dosya no sorgulama işleminiz için e-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-Devlet sistemini kullanabilmeniz için ise e-Devlet şifreniz olmalıdır. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesini ziyaret ederek alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Sayfanın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklarsanız e-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Linke tıkladığınızda Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıklayınız. Sonrasında açılan sayfadan T.C. kimlik numaranızı ve PTT şubesinden almış olduğunuz e-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara giriniz. Gereken bilgilerinizi girdikten sonra Tamam butonuna tıklayınız. Sorgulama işleminiz tamamlanmıştır.

Yargıtay Dosya No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.