Sorgulamalar artık tek çatı altında!

4A ALMANYA/BULGARİSTAN EMEKLİ ÖDEMELERİ

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok işlemimizi artık internet üzerinden gerçekleştiriyoruz. Birçok kurum ve kuruluş internet üzerinden yapılabilen uygulamaları sisteme sokuyor. E-Devlet sistemi ise bu birçok kurum ve kuruluşu bünyesinde bulunduruyor. E-Devlet sistemi üzerinden çoğu işlemimizi yapabilmekteyiz. E-Devlet sisteme girdiğinden beri sorgulamalarımızı internet üzerinden yapabiliyoruz. E-Devlet bünyesinde bulundurduğu 22 adet kurum ve kuruluş ile ilgili sorgulama yapabilmemizi sağlıyor. Bu kuruluşlardan bazıları, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı gibi kurum ve kuruluşlardır. E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifresine 2TL karşılığında PTT şubelerinden ulaşabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de 4A Almanya/Bulgaristan emekli ödemeleridir. Yazının devamında bu sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğinizi kısaca anlatacağız.

4A Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri Nasıl Sorgulanır?

Sorgulama işleminizi yapabilmek için ilk olarak yapmanız gereken işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz ilgili linke tıklamaktır. İlgili linke tıkladığınız açılacak olan sayfadan kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız.

1

Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve E-Devlet şifreniz istenecektir. TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra sisteme giriş yap adlı butona tıklayınız. Açılan sayfadan 4A Almanya/Bulgaristan emekli ödemeleri sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

2

4A Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.