Sorgulamalar artık tek çatı altında!

4A SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİTİ

4A sigortalı tescil kaydı tespiti işlemi gelişen teknoloji ile birlikte kendisine yer edinme ihtiyacı duyan devletin sanal ortamda sunduğu hizmetlerden sadece birisidir. 4A sigortalı tescil kaydı tespiti işlemi ile birlikte işe giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz. Bu şekilde ne kadar günlük prim yatırdığınızı ve emekli olmak için daha kaç gün prim yatırmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. 4A sigortalı tescil kaydı tespiti ile birlikte işe giriş tarihinizi, kaç gün prim yatırdığınızı ve ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz. 4A sigortalı tescil kaydı tespitini daha önce iki resmi internet sitesi üzerinden yapabilmek mümkündü. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık bu ve bunun gibi birçok işlemi E-Devlet üzerinden şifreli şekilde gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Bu sistem için gerekli bilgileri ve eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa nasıl alabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet üzerinden 4A sigortalı tescil kaydı tespiti yapabilmek için ilk olarak bölümün sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonu çıkacaktır. Bu butona tıklayınız.

Adsız22333

Daha sonra açılacak olan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri girip sisteme giriş yap butonuna tıklayınız. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa işlem yapamazsınız. E-Devlet şifresini size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunup, 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. Gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkladığınızda 4A sigortalı tescil kaydı tespit işleminizi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

e-devlet

E-Devlet Üzerinden 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespit İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.