Sorgulamalar artık tek çatı altında!

4B İSTEĞE BAĞLI İLK TESCİL KAYDI

4B isteğe bağlı ilk tescil kaydı işlemi ile birlikte BAĞ KUR’a bağlı olarak ilk kaydınızı yaptırabilir ve BAĞ-KUR kapsamında sigortalı olabilirsiniz. BAĞ-KUR’a bağlı ilk tescil kaydı işlemi ile birlikte sizde artık BAĞ-KUR kapsamında sigortalı olabilirsiniz. Eğer sizde 4B isteğe bağlı ilk tescil kaydı işlemi yapmak istiyorsanız tek bir yoldan yararlanabilirsiniz. Bu yol ise şifre yardımıyla ilk tescil kaydınızı yapacağınız E-Devlet sistemidir. Daha önce bu işlemi ve bunun gibi birçok önemli ve gerekli işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile yapabilmekteydiniz. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık sadece E-Devlet üzerinden işlem yapabilmekteyiz. Biz bu yazımızda sizlere E-Devlet resmi internet sayfası ile nasıl 4B isteğe bağlı ilk tescil kaydı yapacağınızı adım adım detaylı bir şekilde anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden 4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı İşleme Nasıl Yapılır ?

E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden 4B isteğe bağlı ilk tescil kaydı işlemi yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonu karşınıza çıkacaktır. Bu butona tıkladıktan sonra kimliğinizi doğrulama işlemi için aşağıda yer alan adımları takip ediniz.

4444

 

Karşınıza çıkacak olan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle kimlik doğrulama işlemini yapmanız istenecektir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi istenilen alana eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık sizde E-Devlet üzerinden istediğiniz işlemi başarılı bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden herhangi bir işlemi yapmanız mümkün değildir. E-Devlet şifresini size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte E-Devlet şifresi alma başvurusu yapıp, E-Devlet şifrenizi 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

e-devlet

E-Devlet Üzerinden Şifre İle 4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı İşlemini Gerçekleştirmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.