Sorgulamalar artık tek çatı altında!

4B ÖDEME DÖKÜMÜ

SSK, hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışanların sosyal güvenliklerinin adıdır. 1 Ocak 2007 tarihinde yapılan kanun değişikliği ile birlikte sigorta birimlerini oluşturan SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı tek bir çatı altında toplanmıştır. Bunlar Sosyal Güvenlik Kurumu’nu oluşturmuştur. Değişen yeni sistem ile Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yer alan 4B’ye bağlı olanlar eskiden BAĞ-KUR’a bağlı olan sigortalı vatandaşlardır.

4B ödeme dökümü ile artık sizde gün sayınızı, primlerinizin ne zaman yattığını, tarihlerini sırası ile birlikte öğrenebilirsiniz. Böylelikle emekli olmak için daha kaç gün prim yatırmanız gerektiğini ve ne kadar süre daha çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca BAĞ-KUR’a bağlı olarak yapılan malullük, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası, cenaze masraflarını toptan ödeme ve sosyal yardım zamları gibi ödemeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 4B ödeme dökümünüzü E-Devlet şifresi ile E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemi daha önceleri E-SGM üzerinden de şifresiz olarak yapabilirken E-SGM sisteminin kapatılmasından dolayı artık sadece E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden sadece sigorta sorgulamalarını değil aynı zamanda daha birçok kurum ve kuruluşla ilgili olan sorgulamalarınızı da yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde şifre istenmektedir. şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında edinebilir ve bu şekilde sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden 4B Ödeme Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR ödeme dökümü yapmak için ilk olarak bu bölümün sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olana sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna basınız.

4444

 

Bundan sonraki aşamada açılacak olan sayfada TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra ise sisteme giriş yap butonuna basınız.  Bu işlemi de tamamladıktan sonra artık sizde 4B ödeme dökümü işlemini yapmış olursunuz. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz işlem yapamazsınız. E-Devlet şifresini ise PTT şubelerinden alabilirsiniz.

e-devlet

E-Devlet Üzerinden 4B Ödeme Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.