Sorgulamalar artık tek çatı altında!

4C BANKA DEĞİŞİKLİĞİ

4C banka değişikliği işleminizi E-Devlet sitesi üzerinden birçok işlemde olduğu gibi uzun kuyruklar beklemeden ve gereksiz bir ton evrakla uğraşmadan rahatlıkla yapabilirsiniz. E-Devlet sitesi üzerinden yapılabilen 4C banka değişikliği gibi işlemler vatandaşlarımızın online olarak hızlı ve güvenli bir şekilde işlemlerini yürütülmesi amaçlanmıştır. Kişilerin evleri taşıması durumunda adresleri değişir. Fakat bankada aynı adresleri kalmaktadır. Emekli Sandığı maaşları ise eski adresinizdeki bankaya yatırıldığı için oraya gitmek gerekir. 4C banka değişikliği işlemi sayesinden Emekli Sandığı’na bağlı çalışanlar maaşlarını çekmesi için adımlarını kolaylaştırmış olur. 4C banka değişikliği sistemi ile artık banka değişikliği işleminizi online olarak rahatça yapabilme olanağınız vardır. Yazımızın devamında sizlerle 4C banka değişikliği işlemi için yapmanız gerekenlerin detaylı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Yazımızın devamını okuyarak adımları gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet 4C Banka Değişikliği İşlemi Nasıl Yapılır?

4C banka değişikliği işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Fakat her E-Devlet işleminde olduğu gibi E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Hala E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine gidip başvurarak 2 TL karşılığında size özel olan şifrenizi bir zarf içerisinde temin edebilirsiniz. Şifrenizi temin ettikten sonra 4C banka değişikliğiniz için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız. 4C banka değişikliği için açılan sayfada kimlik doğrulama işleminiz için ” Kimliğimi Şimdi Doğrula” butona tıklayınız.

4c banka değişikliği

Ardından gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

işgöremezlik ödeme2

Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinize emin olduktan sonra ”Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınız taktirde Emekli Sandığı banka değişikliği işleminizi tamamlamış olacaksınız. Bu işlem sayesinde Emekli Sandığı’na bağlı çalışanların maaşları kendi adreslerindeki bankaya yatacağı için işlemlerini daha kolay halledebilir.

E-Devlet 4C Banka Değişikliği İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.