Sorgulamalar artık tek çatı altında!

4C İSTEĞE BAĞLI ÖDEME DÖKÜMÜ

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza 4C isteğe bağlı ödeme dökümü işleminizi nasıl yapacağınızı ve bu dökümün ne işe yaradığını anlattık. 4C isteğe bağlı ödemek dökümü işlemini E-Devlet sistemi üzerinden rahatlıkla yapabiliriz. Aslında bu işlem için çok da fazla bir enerji harcamamıza bile gerek yok diyebiliriz. Çünkü eskiden bu tür resmi işlemler sadece kamu kurumlarına gidip yapılıyordu ancak artık internetten E-Devlet sistemi sayesinde oturduğumuz yerden yapıyoruz. İşte Emekli Sandığı isteğe bağlı ödeme dökümünü de internet üzerinden nasıl yapacağımızı bu yazımızda siz değerli okurlarımıza anlattık. Sizlerin daha iyi anlaması ve daha kolay bir şekilde yapması için adımları tek tek verdik ayrıca da adımların altında da resimlerini sizlere verdik. Bu işlemlerin yanı sıra E-Devlet sisteminden aklınıza gelebilecek birçok işlemde yapılabilir. Şimdi 4C isteğe bağlı ödeme dökümü işlemi nasıl yapılır bakalım.

4C İsteğe bağlı Ödeme Dökümü İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu işlemi yapmak için öncelikle bizlerin bir E-Devlet şifresine ihtiyacı vardır diyebiliriz. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa ve almak istiyorsanız önce kimliğiniz ile birlikte herhangi bir PTT şubesine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Ardından 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Şifremizi aldıktan sonra ise ilk olarak aşağıdaki bağlantı adresine tıklayalım. Daha sonra da adımları devam ettirelim :

  • İlk olarak “kimliğimi şimdi doğrula” butonuna tıklıyoruz.

3

  • Daha sonra ise TC kimlik numaramızı ve ardından da E-Devlet şifremizi yazıyoruz.

6

 

  • Son olarak ise sisteme giriş yap butonuna tıklıyoruz ve böylece 4C isteğe bağlı ödeme dökümü işlemini bitirmiş oluyoruz.

5

4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.