Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ADABANK IBAN SORGULAMA

Bilindiği üzere internet hayatımıza çeşitli kolaylıklar sağladı. İnternet üzerinden çoğu işimizi halledebiliriz. Bu işlemlerden biri de bankacılık sektöründe kullanılan internet bankacılığı. Adabank sunduğu resmi internet sitesi üzerinden kullanıcılarına kolaylık sağlamıştır. IBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) bu işlemler arasında yer alır. IBAN sistemi bilindiği üzere Türkiye Bankalar Birliği’nin aldığı karar neticesinde 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren zorunlu hale geldi. IBAN sistemi ile EFT ve havale işlemlerini daha hızlı, daha kolay ve güvenli bir sistem üzerine oturtmak amaçlanmıştır. IBAN uluslararası ortamda farklılık göstermektedir. En çok 36 haneden oluşabilir. Bizim ülkemiz için 26 hane üzerinden kullanılmaktadır. İlk 2 hanesi her zaman ülke kodu anlamına gelmektedir. Bu kod bizim ülkemiz için her zaman TR şeklinde olur. Devamında gelen 2 haneli kısım ise kontrol basamağını oluşturur. Bu basamak IBAN numarası doğrulama işleminde de kullanılır. Akabinde gelen 5 haneli kısım ise kullanmış olduğunuz bankanızın kodudur. Sonrasında gelen tek haneli bölüm ise yedek kısımdır, yedek kısım değiştirilene kadar 0 olarak kabul edilmiştir ve geriye kalan 16 haneli bölüm ise kullanmış olduğunuz banka hesap numaranız anlamına gelmektedir. Ülkemiz IBAN numaranın 26 hanesini bizim ülkemizde dağılış şekli bu biçimdedir. Adabank IBAN sorgulama işlemi için kullanıcılarını şubeye kadar yormadan internet bankacılığı üzerinden işlemi halletme kolaylığını devreye sokmuştur.

Adabank IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Adabank IBAN sorgulama işlemi için resmi internet sitesi üzerinden birkaç bilgi talep etmektedir. Bu bilgiler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız ve hesap numaranız olmaktadır. Bu bilgiler dahilinde internet bağlantınız olan her yerden Adabak IBAN sorgulama işleminizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

adabank ıban

Yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi Adabank resmi internet sitesi üzerinden sizden istenen bilgiler bunlardır. Şubeye gitmenize gerek kalmadan bu işlemleri halledebilirsiniz. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak sizde hemen Adabank IBAN sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Adabank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.