Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ADSL Borç Ödeme

İnternet teknolojisinin gelişmesinden sonra internete erişim çok kolaylaşmıştır. Artık neredeyse her evde internet vardır. Ayrıca akıllı cep telefonlarının yaygınlaşmasından sonra herkes akıllı cep telefonu kullanmaya başlamıştır. Akıllı cep telefonlarının sağladığı yararlardan bir tanesi de internete erişim sağlamasıdır. Yani internete erişim sağlamak artık eskisi gibi zor değil çok kolaylaşmıştır. İnternete erişimin sağlanmasından sonra internet hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. İnternete erişim sağlayabilmek için internet sağlayıcılarını kullanmak gereklidir. Telefondan internete girebilmek için telefonunuzun internete uyumlu olması gereklidir ve hattınızın interneti desteklemesi gereklidir. Hatsız bir teknolojik aletten internete girebilmek için ise internet sağlayıcınızın olması gereklidir. İnternetin yaygınlaşmasından sonra internet sağlayıcıları da yaygınlaşmıştır. Bu internet sağlayıcılarından bir tanesi de Türk Telekom’un hizmeti olan TTNET’tir. TTNET ve diğer internet sağlayıcıları internet hizmetini modemler sayesinde sağlamaktadır. ADSL olarak adlandırılan internet sağlayıcıları sayesinde internete erişebilirsiniz. Tabi internet kullanımının bir bedeli olacaktır. Bu bedeli ADSL borç ödeme işlemi sayesinde ödeyebilirsiniz.

ADSL Nedir?

ADSL internet bağlantısı için kullanılan bir bağlantı tekniğidir. Günümüzde kullanılan bağlantı teknikleri içerisinde en çok kullanılanı ise ADSL bağlı tekniğidir. Bir telefon bağlantısı ve bir dağıtıcı ile birlikte internet erişimini sağlayabiliriz ve telefon şebekesini de kullanabiliriz. Kablo ile sağlanan internet bağlantıları genellikle telefon ağından dağıtılır. Telefon şirketleri ve iletişim şirketlerinin veri ağı üzerinden internet bağlantıları yönlendirilir. Çalışma sistemi ise çok basittir. Telefon kullanıcısının kullanmakta olduğu telefon hattı üzerinden internet sağlanır. ADSL üzerinden internet sağlayabilmek için hattının bağlı bulunduğu telefon santralinde uygun cihazların kurulu olması gereklidir. Hem telefon hem de internet bağlantısını kullanabilmek için dağıtıcıyı kullanmanız gereklidir. Telefon hattının geldiği kabloyu bir uca bağladıktan sonra telefonun ve modemin kablosunu da diğer uca bağlayarak hem telefonunuzu hem de internetinizi aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

ADSL Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Eğer internet kullanıyorsanız kullandığınız internetin bir bedeli olacaktır. Bu bedeli de ADSL borç sorgulama işlemi sayesinde öğrenebilirsiniz. İnterneti hangi operatörden sağlıyorsanız o operatörün sorgulama servislerinden borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Genellikle gelen fatura üzerinden borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. İnterneti sağladığınız operatör size her ay bağlantı ücretini posta yolu ile göndermektedir. Size ulaşmayan faturaları ise fatura ödeme merkezlerinden sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için abone numaranızı biliyor olmanız gereklidir. Abone numaranızı bilmiyorsanız internet sağladığınız operatörün müşteri hizmetlerini arayarak abone numaranızı öğrenebilirsiniz. Abone numaranız ile birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Borç sorgulama, borç ödeme, hız sorgulama, kota sorgulama gibi işlemlerin hepsini abone numaranız ile gerçekleştirebilirsiniz.

ADSL borç sorgulama işleminden sonra çıkan borcunuzu ödeyebilirsiniz. ADSL borç ödeme noktalarından veya internet sağlayıcınızın şirketlerinden faturanızı sorgulayabilir ve ADSL borç ödeme yapabilirsiniz. Ama gelişen internet teknolojisi sayesinde bunu internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden internet sağlayıcınızın internet sitesine giriş yaptıktan sonra TTNET ADSL borç ödeme sistemine giriş yapmanız gereklidir. Sisteme giriş yapabilmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi biliyor olmanız gereklidir.

2

Kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra fatura ödeme bölümüne giriş yapmanız gereklidir. ADSL borç ödeme işlemi için bu bölümden ödemek istediğiniz faturayı seçmelisiniz. ADSL borç ödemenizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

1

Ya da E-Devlet sisteminden de ADSL borç ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminde şirketler yer aldığı için istediğiniz şirketin internet uygulamasını bularak borç sorgulama ve ADSL borç ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. TTNET veya süperonline hizmetlerinin internet sitesine giriş yaparak da fatura sorgulama ve ADSL borç ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TTNET ADSL Borç Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.