Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ADSL HIZI SORGULAMA

Teknoloji geliştikçe insan yaşamı da artık gitgide kolaylaşıyor. Bunun en güzel örneği ise bizler için önem arz eden sorgulama işlemlerini artık internet üzerinden yapabiliyor olmamızdır. Bu sorgulama işlemlerini eskiden bayilere giderek yapabiliyorduk ancak artık internet üzerinden rahatlıkla halledebiliyoruz. Sorgulama işlemlerimizi internet üzerinden yapabilmemiz bize oldukça önemli katkılar sağlamaktadır. Örneğin internet üzerinden yapabildiğimiz sorgulama işlemleri sayesinde zamandan tasarruf yapabiliyoruz. Bu yazımızda sizlere internet üzerinden yapabildiğimiz sorgulama işlemlerinden birinden bahsedeceğiz. Bu sorgulama işlemlerinden birisi olan ADSL hızı sorgulama işlemini de internet üzerinden rahatlıkla yapabiliriz. ADSL hız testi sorgulama işlemi sayesinde mevcut internetinizin hızını görmeniz mümkündür. ADSL bağlantı hızı sorgulama işlemi yapmak için siz değerli okurlarımızın tek yapması gereken aşağıdaki adımları okuyarak açıkladığımız şekilde uygulamaktır. Üstelik daha anlaşılır ve daha rahat yapılabilir olmasından dolayı işlemleri sizler için tek tek resimledik. Görsellerden de yararlanarak işlemi nasıl yapacağınızı anlayabilirsiniz. ADSL hız kota sorgulama işleminizi yapmak için yapmanız gereken yazımızda anlattığımız adımları dikkatlice takip etmek olacaktır.

TTNET ADSL Hızı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • TTNET ADSL hız sorgulama işlemi için öncelikle aşağıda siz değerli okurlarımıza vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklıyoruz. Daha sonra ise ilk olarak hızımızı seçiyoruz.Hız için belirlenmiş aralıklar bulunmaktadır. 1-8 Mbit arası, 8-16 Mbit arası, 16-31 Mbit arası, 32 Mbit üzeri olmak üzere farklı kategoriler bulunmaktadır. Bunların arasından size en uygun olanını seçiniz.

1

  • Daha sonrasında ise yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi bulunduğumuz şehre en yakın olan yeri seçiyoruz.

adsl_hizi_sorgulama_1

  • Daha sonra ise otomatik olarak indirme hızımız ve yükleme hızımız ölçülecektir.Tüm adımları anlattığımız gibi takip ettiğinizde ADSL hızı sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

TTNET ADSL Hızı Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Türk Telekom ADSL Hızı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra ise ilk olarak hızımızı seçiyoruz.

1

  • Daha sonra ise bulunduğumuz konuma en yakın olan yeri seçiyoruz . Böylece hızımız otomatik olarak ölçülmeye başlayacaktır.

2

Türk Telekom ADSL Hızı Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Türk Net ADSL Hızı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Hız testi sorgulama işlemini yapabilmek için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklıyoruz. Daha sonra ise açılan sayfa da “testi başlat” butonuna tıklıyoruz ve böylece sistem tarafından hızımız otomatik olarak ölçülmüş oluyor.

3

Türk Net ADSL Hızı Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Smile ADSL Hızı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Aşağıdaki vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklıyoruz ve açılan sayfada “teste başla” yazan butona tıklayıp hız testimizi başlatıyoruz.

4

Bu işlem sayesinde ADSL internet hızı sorgulamanız tamamlanmış oluyor.

Smile ADSL Hızı Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

ADSL Kota Sorgulama

Günümüzde internetin kullanımının artması ile birlikte herkes istediği oranda internet pakedi kullanmaya başlamıştır. Herkesin istediği kadar internet paketi kullanması ile internet paketlerine kota sınırı konmuştur. Kota, internette kullanımın belirli bir seviyede olmasını sağlamaktadır. Yani internetinizin kotası sizin interneti kullanımınızı kontrol etmektedir. Kotanızı aşmadığınız sürece kullandığınız internet için paket dahilinde ücret ödersiniz. Fakat internet kullanımınızı abarttığınızda kotanız aşılacaktır.Kotanızı aşan bir internet kullanımı söz konusu olduğunda kotanızı aştığınız miktarı ödemeniz gerekmektedir.

Kotanızın ne kadar kaldığını öğrenmeniz mümkündür. ADSL kota sorgulaması yaptığınızda kotanızın ne kadar kaldığını görebilir ve o ölçüde internet kullanımınıza sınırlamalar getirebilirsiniz. ADSL kotanızın ne kadar kaldığını internet üzerinden sorgulamanız mümkündür. ADSL kota sorgulama işleminiz için başvurabileceğiniz yöntemlerden bahsedecek olursak;

  • ADSL kota sorgulama işlemi için ADSL ödemenizi yaptığınız bayilere müracaat edebilirsiniz. Bazen kota bilgisi görünmeyebilir, bu gibi durumlarda internet kotasının yenilenip yenilenmediğine dikkat edilmesi gerekir.
  • ADSL kota sorgulama işlemi için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise, ADSL hizmeti aldığınız şirkete ait Müşteri Hizmetlerini aramalısınız. ADSL kayıt bilgilerinizi ve kullanıcı bilgilerinizi Müşteri Hizmetleri ile paylaştığınızda ADSL kota sorgulama işleminizi başarı ile gerçekleştirmiş olacaksınız.
  • ADSL kota sorgulama işleminizi internet üzerinden yapmak istediğinizde kullandığınız ADSL internet sayfası üzerinden online işlemler menüsünden yapabilirsiniz.Örneğin TTNET ADSL kullanıyorsanız, TTNET internet sayfası üzerinden online işlemler menüsünden yardım alarak ADSL kota sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.