Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ADSL No Sorgulama

TTNET Anonim Şirketi 26 Nisan 2006 tarihinde Türk Telekom Grubu’nun bir üyesi olarak kurulmuştur. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2016 yılında “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçerek Türk Telekom markasıyla yoluna devam etmektedir. Türkiye’de 3 evden 2’sinin kullandığı bireysel ve kurumsal internet sağlayıcı markası olan TTNET’in önemli hedeflerinden biri müşteri memnuniyetidir.

Peki TTNET’in internet hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız hangi aşamaları izlemeniz gerekiyor? Öncelikle çevrenizde bulunan en yakın Türk Telekom ofis ve mağazalarına giderek yetkililerden abonelikler ve kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz veya Türk Telekom internet sitesinden online başvuru yapıp telefon numaranızı vermeniz durumunda TTNET yetkilileri size en kısa zamanda geri dönüş yapacaktır. Ayrıca mesaj yoluyla da başvurabilirsiniz. Bunun için ‘INTERNET’ yazıp 6666’ya mesaj göndermeniz yeterli. Bir diğer başvuru kanalı ise Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramaktır. 444 1 444 Türk Telekom müşteri hizmetleri numarasını aramanız yeterli. Merak ettiğiniz konularla ilgili bilgilendirildikten sonra başvurmak istiyorsanız kendinize uygun tarifeyi seçtikten sonra yetkili tarafından verilen başvuru formunu doldurmanız yeterli. Sonra evinizde veya iş yerinizde teknik ekip tarafından ücretsiz internet kurulumu yapılmak üzere size tarih verilir. Bu aşamadan sonra da internet kurulumunuz tamamlanır.

İnternet kurulumunuz gerçekleştikten sonra size TTNET ADSL no verilecektir. Peki bu numaranın işlevi nedir? Bu numarayı bilmemiz bize ne gibi kolaylıklar sağlar? Bazı internet ve abonelik işlemlerinizi(arıza kaydı oluşturmak, fatura sorgulamak, fatura veya fatura borcu ödemek vs.) gerçekleştirmek istediğiniz takdirde yetkililer sizden bir nevi kimlik doğrulayıcı bir nitelik taşıyan ADLS numaranızı isteyecektir. Bu yüzden daha seri ve kaliteli bir hizmet almanız için bu numarayı bilmeniz gerekir. ADSL no sorgulama işleminin farklı yöntemleri mevcuttu. Aşağıda bu yöntemleri tek tek açıkladık.

ADSL No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor?

  1. Adsl numaranız internet aboneliğiniz esnasında size tahsis edilen abonelik sözleşmesinde yer alan ‘18’ ile başlayan 10 haneli internet hizmet numarasıdır.

1

Şekil 1. Abonelik Sözleşmesi

2. Ayrıca ADSL numaranızı faturanızdan da sorgulayabilirsiniz. Faturanızda sol üst kısımda hizmet numarası veya hesap numarası olarak yazılan 10 haneli numaradır.

123-2

3. Peki sözleşmenizi veya faturanızı kaybettiyseniz veya yanınızda değilseler? İşte o zaman ADSL no sorgulamanızın bir başka yolu da 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni aramaktır. Müşteri hizmetleri yetkilisi sizden kimliğinizi doğrulamanız için gerekli olan soruları(İsim, Soyisim, Tc Kimlik numarası gibi) soracaktır. Yetkilinin sorduğu soruları cevapladığınız takdirde ADSL numaranızı öğrenebilirsiniz.

4. Eğer cep telefonu numaranız internet aboneliğinizle ilişkili ise cep telefonunuzdan 0555 944 0 375 numarasına “HIZMET NO” yazıp kısa mesaj göndererek de ADSL no sorgulama yapabilirsiniz. Telefonunuza kısa mesaj ile Adsl numaranız gönderilir. Göndereceğiniz her mesaj, 1 sms ücreti ile ücretlendirilir.

5. Türk Telekom online işlem merkezinden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek de ADSL numaranızı sorgulayabilirsiniz. Sayfanın sonunda verilen bağlantıya tıklayıp, giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi solda yer alan ‘ADSL Abonelik İşlemlerim’ menüsüne tıklayıp ‘Abonelik Bilgilerim’ alt menüsüne tıkladığınızda ‘İnternet hizmet numarası’ ve ‘Fatura hesap numarası’ adı altında ADSL numaranızı sorgulayabilirsiniz.

adsiz2-2

Türk Telekom online işlem merkezine giriş yapmak için TIKLAYINIZ.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.