Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AESAŞ Borç Ödeme

İnternet alanında yapılan yeniliklerden sonra internet üzerinden birçok işimizi halledebilir duruma geldik. İnternet üzerinden gerçekleştirilen en çok işlemlerde sorgulama ve ödeme işlemleridir. Artık evimizden çıkmamıza gerek kalmadan birçok sorgulama ve ödeme işlemini internet üzerinden gerçekleştirebiliriz. Kişiler genellikle fatura sorgulama ve fatura ödeme işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirmektedir. İnternet üzerinden birçok fatura sorgulama ve ödeme işlemini gerçekleştirebiliriz. İnternet, telefon, elektrik, su, doğalgaz faturalarının hepsini internet üzerinden sorgulayabiliriz. Ödeme işlemini de kredi kartları sayesinde internet üzerinden gerçekleştirebiliriz. Bu sorgulama işlemlerinden elektrik faturası sorgulamayı bu yazımızda sizlere anlatacağız. Bildiğiniz üzere eskiden elektrik tedarikçisi TEDAŞ kurumuydu. Daha sonra değişerek her il ve bölgenin elektrik tedarikçileri değişmiştir. İstanbul Anadolu yakası elektrik perakende satış A.Ş. (AESAŞ) şirketi tüm haklarını Enerjisa’ya devretmiştir. 2013 yılının Temmuz ayından itibaren İstanbul Anadolu yakasının elektrik işlemleri Enerjisa tarafından yapılmaktadır. İstanbul Anadolu yakasında oturan kişiler elektriklerini Enerjisa’dan tedarik etmektedir. Fatura sorgulama ve ödeme işlemlerini de Enerjisa’dan gerçekleştirmektedirler. AESAŞ borç ödeme işlemini de Enerjisa kurumundan gerçekleştirebilirler. Ya da internet üzerinden de AESAŞ borç ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden AESAŞ borç ödeme işlemini Enerjisa kurumunun resmi internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

AESAŞ Nedir?

AESAŞ İstanbul Anadolu yakasının elektrik satış faaliyetlerinin gerçekleştirildiği kurumdur. İstanbul Anadolu yakası elektrik dağıtımı normalde AYEDAŞ tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu iki kurum tek bir çatı altında birleştirilerek Enerjisa kurulmuştur. Artık İstanbul Anadolu yakasının elektrik işlemleri Enerjisa tarafından gerçekleştirilmektedir. Hem elektrik dağıtımı hemde fatura işlemlerinin hepsi Enerjisa tarafından yapılmaktadır. Elektrik faturaları her ay belli tarihlerde adreslere gönderilmektedir. Ama bazı zamanlarda elektrik faturası size ulaşamayabilir ya da başkası tarafından alınmış olabilir. Bu gibi durumlarda elektrik faturanızın ne kadar olduğunu öğrenemezsiniz. Son ödeme tarihini, ilk okuma ve son okuma tarihini, fatura miktarını öğrenemezsiniz. Tüm bu bilgileri öğrenebilmek için ise fatura sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. AESAŞ borç sorgulama işlemi sayesinde güncel faturanıza internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca geçmiş dönemlerdeki fatura bilgilerinize de ulaşabilirsiniz. Geçmiş dönem ve güncel tüm faturalarınızı görebilmek için fatura sorgulama yapmanız gereklidir. AESAŞ fatura sorgulama işlemini internet üzerinden Enerjisa kurumunun resmi internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

AESAŞ Fatura Sorgulama ve AESAŞ Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

İstanbul Anadolu yakasında oturuyorsanız ve fatura sorgulama ya da ödeme işlemini gerçekleştirecekseniz AESAŞ fatura sorgulama ve AESAŞ borç ödeme işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. İlk önce fatura sorgulama işlemini gerçekleştirmelisiniz ki faturanızın tutarını öğrenmelisiniz. AESAŞ borç ödeme işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden AESAŞ borç ödeme işlemini Enerjisa internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. İlk önce verdiğimiz linkten Enerjisa internet sitesine giriş yapmanız gereklidir. Bu siteye giriş yaptıktan sonra fatura sorgulama ve AESAŞ borç ödeme işlemleri için üye olmanız gereklidir. Üye olabilmek için ana sayfada yer alan üye ol linkini tıklamanız gereklidir.

c71

Üye ol linkini tıkladıktan sonra üyelik işlemleri sayfası açılacaktır. Bu sayfada ilk olarak adınızın ilk iki harfini ve soyadınızın ilk iki harfini girmeniz gereklidir. T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı da girdikten sonra güvenlik kodunu girerek devam etmeniz gereklidir. Üyelik alma işlemini tamamladıktan sonra ana sayfada üye giriş bölümü bulunmaktadır.

c81

Üye giriş bölümünde bireysel bölümü seçtikten sonra müşteri numaranızı veya T.C. kimlik numaranızı girmelisiniz. Cep telefonu numaranızı da girdikten sonra son olarak şifrenizi de girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra AESAŞ borç sorgulama ve AESAŞ borç ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

AESAŞ Borç Ödeme için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.