Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AKBANK IBAN SORGULAMA

Artık sizler bankacılık işlemlerini yapmak için işlem yapacak olduğunuz bankanın ilgili binasına gitmenize gerek kalmayacak. İster evde ister işte isterseniz de bahçede büyük kolaylıkla ve pratikle dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bankacılık işlemlerini yapmak sizlere vakit kaybettirebilir. Ya da bankada ki işleminiz uzun zamanınızı alabilir. Sizlerinde boşa harcayacak vakti olmayacağı için bu zamanı daha verimli kullanmak amacı ile internet teknolojisini kullanarak büyük yarar sağlayabilirsiniz. Bankalar  günümüzde gerek firmalar gerekse bireysel kullanıcılar bakımından çok ilgi görmektedir. Finansal açıdan destekten tutun paranızı güvenli şekilde muhafaza etme EFT  gibi birçok işlemlerde sizin yanınızda olur. Akbank da bu banka kuruluşlarından biridir. Akbank IBAN sayesinde ise para yatırım ve EFT işlemlerinize güvence altına aldı. IBAN kullanım işlemi ülkemizde 1 Ocak 2010 tarihinde zorunlu hale geldi ülkemizde IBAN numarası 26 haneden oluşmaktadır. Bu 26 hanenin ilk iki hanesi ülke kodu olan TR, devamında gelen 2 hane ise kontrol basamaklarını oluşturur ve bu kontrol basamakları IBAN numarasının doğruluğunu kanıtlar.. Sonraki 5 hane ise kullanmış olduğunuz banka kodunu, son 16 hane ise banka hesap numarası anlamına gelmektedir. Aşağıdaki yazımızda Akbank IBAN sorgulama işlemini açıklayacağız.

Akbank IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Akbank geliştirdiği modern internet bankacılığı sayesinde şubeye gidip sıra beklemek yerine evde, işte internet erişiminiz olan her yerde kolaylıkla Akbank resmi internet sitesi üzerinden yapmak istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Akbank IBAN sorgulama işlemide bu işlemlerden biri. Akbank IBAN sorgulama işlemi için siz kullanıcılarından gerekli birkaç bilgi isteyerek IBAN sorgulama işleminizi gerçekleştirir. Bu gerekli olan bilgiler kullanacak olduğunuz hesap türü yani para birimi, kullanmış olduğunuz şubenin kodu ve hesap numaranız olmaktadır.

akbank

 

yukarıda ki görselde de gördüğünüz üzere gerekli bilgileri ilgili alanlara girerek Akbank IBAN sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Birazdan aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak Akbank resmi internet sitesi üzerinden Akbank IBAN sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Akbank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.