Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ALS Başvurusu

ALS, Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bandı Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı’nın kısaltılmış halidir. Askeri Liselere Giriş Sınavı olarak bilinen bu sınavda öğrenim görecek öğrencilerin ne için seçildiği asıl isminde açıkca belirtilmiştir. Sadece tek bir dönem yapılan bu sınav Nisan ayında yapılmaktadır. 120 dakika süren yazılı sınavın sonucunda geçme hakkına sahip olan öğrenciler bir de mülakattan geçeceklerdir.

Ortaöğretim kurumunda eğitim görmekte olan öğrencilerin girebileceği bu sınavda gereken koşulların en önemlisi Türk vatandaşı olmak ve istenen boy ve kiloda olmaktır. İstenen boy ve kilo ise şöyledir;

12

Bu koşullara uyan öğrenciler ALS başvurusunda bulunabilirler. ALS başvurunuzu nasıl yapacağınızı yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

ALS Başvurusu Nasıl Yapılır?

ALS başvurusu online olarak yapılan başvurulardan değildir. Bu başvuruyu yapabilmeniz için ÖSYM’nin belirlediği başvuru merkezine giderek başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. ALS başvurusu için öncelikle sınav ücretini yatırmanız gerekiyor. 55 TL olan sınav ücretini başvuru bitiminden 1 gün sonra da yatırabilirsiniz. Ardından başvuru formunu doldurmanız gerekecektir. Başvuru formunda sizden istenenler; kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, aday bilgileri, sınava ilişkin bilgiler ve adayın imzasıdır. Formu doldurup, ücreti ödeyip, belirlenen başvuru merkezine gittiğinizde Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bandı Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı başvurusunu gerçekleştirmiş olacaksınız.

ALS Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ!

ALS Başvuru Merkezleri İçin TIKLAYINIZ!

ALS Başvuru Detaylı Bilgileri İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.