Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ANADOLUBANK IBAN SORGULAMA

Aklınıza gelebilecek olan her türlü ihtiyacımızı gidermeye yarayan internet artık pek çok kamu işlemlerini başarıyla hallederek herkesin göz bebeği olmuş durumdadır. Yani aklınıza gelen her alanda internetin biz vatandaşlara sağladığı internet sisteminden yararlanabilirsiniz. Hele ki son zamanlarda kullanılan internetin online hizmetleri her kuruluştaki işlemlerimizi halletmeye yarar bir biçimde oluşturulmuştur ve de bizim işimizi kısa bir süre zaman dilimi içinde gerçekleştirmemizi sağlar. Yalnızca tek bir alanda değil her alanda online hizmetin katkılarını görmek mümkündür. Gelişmiş teknolojik ilerlemeler ile kendini her gün ilerleten dünya ve beraberinde getirdiği yenilikler hayatımıza büyük kolaylık sağlamıştır. İnternet sistemi sayesinde dünya modernizme yaklaşmış, çağdaşlaşma yolunda en büyük ve en güçlü adımlar atılmıştır. Bu büyük ilerlemeye ülkemizde dahil olmuş tüm teknolojik gelişmelere ayak uydurmuş, yakından takip etmeye başlamıştır. Yani hayatımıza girişi ile internetin şu anki kullanımı arasında gözle görülür bir fark vardır.

Vatandaşlar tarafından en çok talep gören sistemlerden biri ise bankacılık işlemleridir. Banka kuruluşlarının EFT, havale gibi işlemleri kolaylaştırma amacıyla yürürlüğe koyduğu IBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) Türkiye Bankalar Birliği’nin aldığı karar doğrultusunda 1 Ocak 2010 tarihinden bu yana ülkemizde zorunlu sistem haline gelmiştir. IBAN numarası ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir  ve en fazla 36 sayı hanesi olabilir. IBAN numarası sistemi bizim ülkemiz için 26 hane olarak belirlenmiştir. Bu 26 hanenin de ifade ettiği bazı anlamlar vardır. En başta gelen 2 haneli kısım ülkelerin kodunu temsil etmektedir. Bu ülke kodu bizim ülkemiz için TR olarak kabul edilmiştir. Ardışığında gelen 2 haneli kısım kontrol basamağını ifade eder ve bu kontrol basamağı IBAN numarasının doğru olduğunu anlamamız konusunda yardımcı olur. Devamında gelen 5 haneli bölüm ise  banka kodunu teşkil eder. Sonrasında gelen 1 haneli bölüm yedek kısımdır. Yedek kısım değiştirilene kadar 0 olarak kabul edilir ve sona kalan 16 hanelik kısım ise kullanmakta olduğunuz banka hesap numaranız anlamına gelmektedir.

Anadolubank şubesinin vatandaşlara özel sunmuş olduğu hizmet sayesinde oldukça kolay ve kısa bir süre içinde bu sistemden yararlanabiliriz. IBAN sorgulama işlemini yapabilmek için artık Anadolubank şube binalarına gitmenize gerek kalmaz. İnternet sisteminden Anadolubank IBAN sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolubank IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

İnternetin verdiği kolaylıklar arasında Anadolubank IBAN sorgulama işlemi de mevcut bu sistem sayesinde internet bağlantınız olan her alanda Anadolubank resmi internet sitesi üzerinden bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Anadolubank IBAN sorgulama işlemi için sayfa üzerinden sizden birkaç bilgi istemektedir bu bilgiler: Hesap no ve Ek no şeklindedir bu bilgileri ilgili yerlere girmeniz dahilinde Anadolubank IBAN sorgulama işleminizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

anadolubank

Görsel üzerinde de gördüğünüz üzere ilgili bölümlere belirtilen bilgileri girmeniz dahilinde Anadolubank IBAN sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresini tıklayarak Anadolubank resmi internet sitesi üzerinden Anadolubank IBAN sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Anadolubank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.