Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AÖF BORÇ SORGULAMA

Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olarak eğitim veren bir fakülte olan Açıköğretim Fakültesi, bulundukları şehirlerde üniversite eğitimi alamayan başka şehirlerde de türlü sebeplerden bu eğitimi alma şansı olmayan kişilerin uzaktan eğitim yoluyla eğitim hayatlarını devam ettirebildikleri bir fakültedir. Anadolu Üniversitesi’nin her ilde bürosu mevcut olmakla birlikte öğrencilere her türlü destek sağlanmaktadır. İlgili derslerin ders kitapları da ücretsiz olarak öğrencilere bu bürolar yardımıyla ulaştırılmaktadır. Bu fakülteye ait öğrenciler veya yeni kayıt yaptıracak öğrenciler eğitimin karşılığı olarak harç paralarından sorumludurlar. Harç yatırma işlemi her dönem başında tekrarlanmalıdır ve her dönem öğrenciler bu ödemeden sorumludurlar. Eğer harç yatırma işlemini yapmadıysanız sistemde ön kayıt ve kayıt gibi sayfalara erişim sağlayamadığınız için öğrenci kayıt yaptırma ve kayıt yenileme işlemlerini yapamamış olursunuz.

AÖF borç sorgulamanın yanı sıra sınav tarihleri, ders kayıtları gibi birçok işlemi her ildeki bürolardan yapılabilmektedir. Fakat bu işlemler günlük hayatımızda yer vermek adına hem yorucu hem de stresli işlemler olarak nitelendirilebilir. Bu yüzden teknolojinin nimetlerinden bu alanda da yararlanılmış ve Anadolu Üniversitesi’ne ait resmi internet sitesi oluşturulmuştur. Bu tür işlemlerin hepsi ilgili bu resmi sayfadan kolaylıkla yapılabilmektedir.

AÖF Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

AÖF borç sorgulama işlemi üniversiteye ait resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu yazımızda AÖF borç sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgileri sizinle paylaşacağız.

AÖF borç sorgulama işlemini yapabilmeniz adına yazımızın sonunda yönlendirme linki oluşturduk. Yönlendirme linkini kullandığınız takdirde resimde görünen üniversite resmi sayfasına erişim sağlamış olacaksınız. İşaretli kısımdan Açıköğretim Fakültesi işlemlerinin yürütülebileceği sayfaya tıklayınız.

aaaaaaa1

Yönlendirildiğiniz sayfada aşağıdaki resimde gösterildiği gibi öğrenci adına giriş yapabileceğiniz butonu tıklayarak oturum açma sayfasına erişim sağlamış olacaksınız.

af

Oturum açmak adına yönlendirildiğiniz sayfada TC kimlik numaranız ya da e-posta adresinizi kullanarak belirlediğiniz şifre yardımıyla öğrenci bilgi sisteminde oturum açabilirsiniz. Adınıza ait bu sistemde harç borçları, sınav tarihleri, sınav sonuçları gibi birçok bilgiye ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer bir şifreniz yoksa ilgili AÖF bürolarına giderek ya da kayıt esnasında şifre alarak internet hesabını alabilirsiniz.

aoff

AÖF Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.