Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AÖF Kayıt Yenileme

Lisedeki eğitim öğretim hayatını bitiren kişiler üniversite okumak için belli sınavlardan geçerler. Bu sınavlardan sonra aldıkları puan ile tercih yaparlar ve istedikleri üniversiteye gitmeye hak kazanırlar. Örgün üniversite eğitiminin yanında bir de uzaktan eğitim ve öğretim veren üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversiteler açıköğretim üniversiteleridir ve üç üniversite Açıköğretim Fakültesi’ne sahiptir. Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde bulunan Açıköğretim Fakültelerinin en çok tercih edileni Anadolu Üniversitesi’dir.

Bu yazımızda Anadolu Üniversite bahar dönemi ders kaydı yenileme işlemini anlatacağız. Bahar dönemi ders kaydı yenileme işlemi Anadolu üniversitesi resmi internet adresi üzerinden online olarak yapılabilir. Bunun yanında Anadolu üniversitesi bürolarından da yapılabilen bu işlemi nasıl yapacağınızı yazımızın devamında görebilirsiniz.

AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

AÖF kayıt yenileme işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonunda sizler için verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada direkt olarak online işlem yapabileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada yapmanız gereken ilk işlem e-posta adresini girmek ya da 11 haneli T.C. kimlik numarasını yazmaktır. Ardından Açıköğretim Fakültesi sisteminde kayıtlı olan sistem şifrenizi giriniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız ya da değiştirmek istiyorsanız ya da tek kullanımlık bir şifreyle girişinizi gerçekleştirmek istiyorsanız altta bulunan sekmelere tıklayınız. Son olarak oturum aç butonuna tıklayınız ve sisteme girişinizi gerçekleştiriniz.

44

Sisteme girişinizi yaptıktan sonra AÖF kayıt yenileme işlemini tamamlayabilirsiniz.

AÖF Kayıt Yenileme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ŞAKİR GEMİCİ dedi ki:

    AÇIKÖĞRETİM İKTİSAT 3.SINIFTAN ÖNLİSANS DİPLOMASI ALARAK AYRILDIM TEKRAR DEVAM ETMEK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOR