Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Açıköğretim lisesi yani AÖL sınav sonuçları sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı yazımızda sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu adımları takip ederek sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Sınav hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler;

  • Okulun devam zorunluluğu yoktur. Sınavlara girilmesi yeterlidir.
  • Mezun olabilmek için 8 dönem okuyup, 192 kredi ve 192 krediden daha yüksek bir krediye sahip olmanız gerekmektedir.
  • YGS sınavına girebilme imkanınız vardır. Ancak sınav için belirlenmiş olan kredi miktarınız yeterli veya daha üzerinde olmalıdır.
  • Her yıl 3 tane sınav yapılmaktadır. Bu sınavlardan üçüncüsüne belirtilen doğum tarihinden sonra doğanlar girebilmektedir. Diğer öğrenciler için diğer 2 sınava girmek yeterlidir.
  • Sınavlarda 4 cevap şıkkı bulunmaktadır. Bu sorularda yapılan yanlışlar doğruları götürmemektedir. Soru kaybı olmamaktadır.

AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

AÖL yani açıköğretim lisesi sınav sonuçlarını sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada bulunan ve sizin yapmanız gereken öğrenci girişini sayfadaki resimde bulunan güvenlik kodunu, öğrenci numaranızı ve şifrenizi yazarak yapmanız gerekmektedir.

1

Bu girişi yaptıktan sonra açılacak olan sayfanın sağ tarafında bulunan öğrenci menüsüne sınav sonuçları açıklandığı zaman ek olarak gelen “Sınav Sonuçları” seçeneğine tıklayarak sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.