Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AÖL SINAV SORULARI SORGULAMA

AÖL yani açıköğretim lisesi sınav soruları sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı ve bu işlemi nereden gerçekleştirebileceğinizi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Kimler Açıköğretim Lisesine Kayıt Yaptırabilir?

  • İlköğretim ve ortaöğretim düzeyinden mezun olanlar
  • Yurtdışında eğitim görmüş, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan denklik belgesi almış olanlar
  • Genel Anadolu Liseleri, Fen Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri, Astsubay Hazırlama Okulları, Öğretmen Liseleri, Mesleki Okullar ve buna benzer okullarda eğitim görmüş olup herhangi bir sebeple ayrılanlar
  • Açıköğretim okulunda kayıtlı olup devamsız görünenler
  • Mesleki açıköğretim okulunda yine aynı şekilde devamsız görünenler

Açıköğretim lisesi, günümüzde her yıl toplamda 3 sınav yapmaktadır. Bu sınavlardan üçüncüsüne sadece belirlenen tarihten sonra doğanlar katılabilmektedir. Diğer sınavlara katılım sınıf geçmek için gereklidir. Sınavlarda yanlışların doğruyu götürme uygulaması kullanılmamaktadır. Cevap şıkları ise 4 seçenekli olarak karşınıza çıkmaktadır. Açıköğretim lisesinde toplam 8 dönemi doldurursanız ve 192 krediyi tamamlarsanız mezun olabilirsiniz. Mezun olmadan sınavlara girebiliyorsunuz. YGS’ye girebilmek için belirlenmiş olan kredi ve üzeri bir kredi almış olmanız gerekmektedir.

AÖL Sınav Soruları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

AÖL sınav soruları sorgulama işlemi için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada sizden istenilen öğrenci girişinde bulunan güvenlik kodu, öğrenci numarası ve şifre bölümünü eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra “Giriş İçin Tıklayınız” seçeneğine tıklayarak AÖL sınav soruları sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1

AÖL Sınav Soruları Sorgulaması İçin TIKLAYINIZ!

AÖL Sınav Soruları Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gökhan dedi ki:

    2. Bi ek sınav istiyoruz mümkünse