Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ARABA CAM FİLMİ CEZASI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere araba cam filmi cezası sorgulama sonucunda nelerle karşılacağınız hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamındaki bilgiler ve uyarılar ile araba cam filmi cezası sorgulama işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Araba cam filmi, aracın içini dışarıdan görünmesini engellemesi adına yapılmakta olan bir uygulamadır. Araba cam filmi sayesinde aracın görselliğine de şıklık katmak amaçlanmaktadır. Ayrıca güneş ışınlarını da engellediği için kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Sürücülerce sıkça tercih edilmekte olan bu araba cam filmi, trafik kurallarınca sakıncalı olarak görülmektedir. Bu kapsamda araba cam filmi cezası sorgulama sonucuna göre sürücülere idari cezalar beklemektedir. Bu durumda kesilen cezalar sürücüleri zor durumda bırakabilmektedir.

2015 yılı içerisinde belirlenen Karayolları Trafik Kanuna göre, modifiye araçlara cam filmi cezası 365 TL olarak belirlenmiştir. Karayolları yönetmeliğinde 30/1-b bendinde yer alan ‘görüşü engelleyecek ya da herhangi bir kaza anında içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıların tespit edilmesi durumunda idari para cezası uygulanacağı’ açıkça belirtilmektedir. Bu durumda araçlarınıza uygulamış olduğunuz araç cam filmi yasal çerçeveler içerisinde uygulanacak olduğunu da belirtilmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü bu kapsamda 81 ile yazılı talimat göndermiştir.

Belirlenen bu idari para cezasına ek olarak da sürücülerin puanlarından da bir eksilme söz konusu olacaktır. Bu durumda trafiğin güvenliğini sağlamaya yönelik olan bu uygulamalara ve cezalara sürücülerin dikkat etmesi gerekmektedir.

Araba cam filmi cezası sorgulama işleminizi Emniyet Müdürlüklerine giderek, kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.