Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ARAÇ BORÇ SORGULAMA

Günümüzde birçok işlemimizi artık internet üzerinden yapıyoruz. Daha önceleri kurumlara giderek yaptığımız işlemleri artık bilgisayarlarımızın başında çok zaman almadan yapabiliyoruz. Bu sebeple birçok kurum ve kuruluşta bu alanda hizmet veriyor. Bu alanda hizmet veren kurumlardan bir tanesi de Gelir İdaresi Başkanlığı’dır. Gelir İdaresi Başkanlığı özel olarak internet vergi dairesi açmıştır. Buradan borç sorgulamalarını yapabilirsiniz. Ayrıca da kredi kartı ile ödemeleriniz yapabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesi olan internet vergi dairesi üzerinden araç borç sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı yazının devamında anlatacağız. Anlattıklarımızı takip ederek sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işleminizi yapabilmek için öncelikle yazının sonunda vermiş olduğumuz ilgili linke tıklamanız gerekecektir. Link sizi internet vergi dairesi araç borç sorgulama sayfasına ulaştıracaktır. Linke tıkladığınızda açılan sayfada sizden plakanız istenecektir. Sorgulama yapmak istediğiniz araç plakanızı yazınız. Ardından özel plaka ise evet seçeneğini, değil ise hayır seçeneğini seçiniz. Ardından TC kimlik numaranızı veya vergi numaranızı ilgili alana yazınız. Bir sonraki girmeniz gereken bilgi ise tescil tarihidir. Tescil tarihi, 2. el araçlar için noterde satışını aldığınız tarih ya da ruhsattaki tarihtir. Yeni araçlar için ise bu tarih aracın trafiğe çıkış tarihidir.

v

Bu bilgileri doldurduktan sonra tamam butonuna tıklayarak araç borç sorgulama işleminizi tamamlayabilir. Borcunuzun olup olmadığınız görüp, borcunuz var ise kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

cccc

Araç Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.