Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ARAÇ ÇEKME CEZASI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere araç çekme cezası sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Hızla gelişmekte olan internet teknolojisi ile birlikte insanların hayatı giderek kolaylaşmaktadır. Bu gelişen teknolojiye ayak uyduran sadece insanlar değildir. Ülkemizdeki kamu kurum ve kuruluşları internet teknolojisine gereken önemi vermekte ve vatandaşa bu yolla hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda kurumlar yeni uygulamaları hayata geçirmektedir. Araç çekme cezasını sorgulama işlemi de bu uygulamalardan birisidir. Bu uygulama sayesinde aracınızı almaya gittiğinizde üzerinizde yeterli miktarın olmaması gibi bir ihtimal ortadan kalkmış oluyor. Araç çekme cezasını sorgulama işlemi sayesinde işleriniz bir gün içinde kısa sürede halledebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Araç Çekme Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Araç çekme cezası sorgulama işleminizi Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda sizden istenilen bilgileri sırasıyla eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.  Ayrıca bu işlemi yaparken herhangi bir şifreye de ihtiyacınız yoktur. Bu doğrulama işlemini yaptıktan sonra yapacağınız işlemi seçmeniz gerekmektedir.

Öncelikle doğrulama işlemi için sorgulama yapacak olan kişini kimlik bilgilerini girmesi, gerekmektedir. İsim, soyisim, T.C. kimlik numarası ve doğum yılı gerekli yerlere yazılarak doğrula tuşuna basılmalıdır.

AdsızArdından aşağıda çıkacak olan yerde ‘otoparka çekilen araç sorgulama’ seçilmelidir.

Adsız

 

Daha sonra karşımıza çıkan ekranda bizden araç plakası istenmektedir. Araç plakası doğru bir şekilde girilmelidir.

Adsız

 

Son adım olarak ‘sorgula’ yazısının üzerine tıklanmalıdır.

Adsız

 

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımlardan sonra araç çekme cezası sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. Araç çekme cezasını sorgulama ile istediğiniz tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Araç Çekme Cezası Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.