Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ARAÇ SİGORTA SORGULAMA

Trafikte sürücülerin kurallara uyması ve karşılıkların oluşmasını önlemek için pek çok düzenleme devlet tarafından uygulamaya konulmuştur. Trafikte özellikle kaza durumda aracın cinsine, durumuna ve kullanım amacına göre yaptırmış olan trafik sigortaları gibi zorunlu uygulamalar sayesinde mağdur kalma durumunu ortadan kaldırma amaçlanmıştır. Araç sigortasının kaskodan ayıran bir yönü ise kaza durumlarında hatası olmayan sürücünün zararını karşılamak için yaptırılan bir durumdur.

Araç sigorta sorgulama işlemi pek çok açıdan çok önemlidir. Günümüzde pek çok durumda koruma altına almak için sigorta önemli şartlar arasındadır. Araç sigortası, her sene yapılan bir işlem olup bu sebeple her aracın her sene bu sigortayı yaptırması ve araç sigortası sorgulama işlemi ile kontrol etmesi gerekir. Aracınıza yaptıracak olduğunuz araç sigortası ücretli olup sabit bir ücrette belirlenememektedir. Araç sigorta ücretinin belirlenmesinde kayıtlı olduğu il, sürücünün trafik sicili, aracın durumu ve yaşı gibi durumlar değerlendirmeye alınmıştır. Ayrıca her sigorta şirketi için aynı model ve aynı özelliklerdeki araç için ücretlendirme firmaya göre değişiklik göstermektedir.

Araç sigorta sorgulama işlemi ile sigortanız hakkında pek çok detaylı bilgiye erişip herhangi bir aksilik durumu için önceden önlem alabilirsiniz. Araç sigortası, her firmanın kendine özgü yaptığı bir işlemdir ve bu durum devlet tekelinde olmaması sebebi ile aracınıza trafik sigortası yaptırmak için istediğiniz firmayı kendiniz seçebilirsiniz. Araç sigortası sorgulama işlemi ile araç için fiyat sorgulamanın yanında aracın araç sigortası hakkında da sorgulama yaparak kalan sürenin bilgisini kolaylıkla alabilirsiniz.

Araç Sigorta Sorgulama işlemi Nasıl Yapılır?

Araç sigorta sorgulama işlemi için Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi’nin internet sitesini kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Ardından açılan sayfada size 3 tane sorgulama seçeneği sunulmuştur. Plaka ve TC kimlik Numarası ile Sorgulama; burada sizden istenilen bilgileri doldurarak sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Plaka ve Vergi Kimlik No ile Sorgulama; Bu seçenekten sorgulama yapmak için aracın plakası ve vergi kimlik numaranızı girmeniz gerekecektir. Sigorta Bilgileri İle Sorgulama; Burada sizden istenilen sigorta şirketi, acente no, poliçe no ve yenileme numaralarını girerek aşağıda verilen ara butonuna tıklayınız. araç sigorta sorgulamaBu şekilde Araç sigorta sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olur.

Araç Sigorta Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.