Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Araç Sorgula

Yeni bir araç sahibi olmak isteyen kişiler her zaman 0 km bir aracın sahibi olmak isterler. Ancak maddi durumlar ve ülkemizdeki vergilerin yüksek olması sebebiyle de bireylerin bu istekleri her zaman gerçekleşmez. Bu durumda kişiler 0 km araba almak yerine bütçelerine uygun olan ikinci el araçlara yönelirler. Bu durumda da bazı sorunlar meydana gelebilir. Çünkü alınacak olan ikinci el araç hakkında görünenden fazla bilgiye ihtiyaç duyulur. Bu noktada en büyük sorun, araç hakkındaki bilgi eksikliğidir. Bu sebeple de yeni geliştirilen sistemler sayesinde internet üzerinden alınacak olan araç hakkında detaylı bilgiye erişebilme olanağı sunulmuştur. İnsanlar bu yeni web tabanlı uygulamaları kullanarak araç sorgulama işlemlerini kolayca yerine getirebilirler. Böylece almak istedikleri ikinci el araç hakkında akıllarında bir sıkıntı kalmaz.

Araç sorgula işlemi internet üzerinden yapılarak alınmak istenen ikinci el araç hakkında detaylı bilgilere ulaşarak araç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu uygulamalar kullanılarak satın almak istediğiniz aracın bütün geçmişi hakkında, geçmişte bir kazaya karışıp karışmadığı, eğer bir kaza varsa ne tür bir kaza geçirdiği, aracın hangi yönünün hasara uğradığı, araçta herhangi bir değişimin olup olmadığı, aracın genel özellikleri, aracın sigorta bilgileri gibi bilgilere ulaşarak almak istediğiniz araç hakkında detaylı bir araştırma yapmanız mümkün olmaktadır. Bu bilgileri, aracı almaya gittiğinizde araca bakarak edinemeyeceğinizden dolayı, internet üzerinden araç sorgula işlemi yaparak alınacak araç hakkında detaylı bilgilere ulaşmak akıllıca bir seçim olacaktır. Eğer araç sorgula işleminden sonra araç almanız için bir sıkıntı yaratmıyorsa aracı rahatlıkla alabilirsiniz.

Araç sorgula işlemi internet üzerinden bazı seçenek kullanılarak yapılabilmektedir. Bu seçenekler kullanılarak araç sorgula işlemini kolayca yerine getirebilir ve almak istediğiniz ikinci el araç için ya da hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğiniz araç hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında araç sorgula işleminin hangi seçeneklerle yapılabileceğini anlatacağız.

Araç Sorgula Nasıl Yapılır?

Araç sorgula işleminizi birkaç farklı yolla yapabileceğinizi söylemiştik. Yazımızın bundan sonraki kısmında bu seçeneklerin neler olduğunu ve araç sorgula işleminin nasıl yapıldığı konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

1.E-Devlet Üzerinden Araç Sorgula

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Araç sorgula işleminizi gerçekleştirebileceğiniz ilk seçenek olarak E-Devlet sistemi gösterilebilir. E-Devlet sistemini kullanarak araç sorgula işleminizi kolay ve hızlı şekilde internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayarak E-Devlet sistemine ulaşabilirsiniz. E-Devlet, birçok devlet kurumuna ait uygulamayı içeren bir sistemdir ve devlet dairelerinde yapabildiğiniz birçok işlemi bu sistem üzerinden sorgulayabilir ve gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. E-Devlet sistemi giriş yapabilmek için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise, bunu size en yakın olan bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte temin edebilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘Araç Sorgula’ yazarak araç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu oldukça kolay bir işlemdir ve araç sorgula işleminiz gerçekleştikten sonra sahibi olduğunuz araç bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Araç Sorgula İçin TIKLAYINIZ!

2.SMS Üzerinden Araç Sorgula

Mobil_Hasar_Sorgulama

Araç sorgula işleminizi gerçekleştirebileceğiniz bir diğer seçenek ise, SMS üzerinden gerçekleştirilen araç sorgula işlemidir. Bu da E-Devlet sistemindeki gibi kolay bir işlemdir ve sorgulama yaptığınız aracın bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Bu sistem için gereken şey ise, cep telefonunuzun mesaj bölümüne aracınızı plakasını yazarak 5664’e mesaj atmak olacaktır. Bu bütün GSM operatörleri tarafından yapılabilen bir işlemdir ve her GSM operatörü tarafından 5 TL işlem ücreti ile ücretlendirilmiştir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra araç sorgula işleminizi başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.