Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ARAÇ TESCİL TARİHİ SORGULAMA

İnternetin kullanımının yaygınlaşması ile birlikte birçok uygulama geliştirilerek hayata geçirilmektedir. Bunun en öncelikli nedeni insanların telefonlarında dahi interneti kullanarak birçok işlemlerini kolaylıkla yapmalarıdır. Sorgulama işlemleri de bunlardan sadece birisidir, vatandaşa en iyi hizmeti verebilmek için kurumlarda gelişen bu teknolojiye ayak uydurarak uygulamalar hazırlayıp vatandaşın hizmetine sunmaktadırlar. Türkiye’de bunlardan en yaygını E-Devlet sitesi olup, birçok kurumun sorgulama işlemine ev sahipliği yapmaktadır. Araç tescil tarihi sorgulama işlemi de bunlardan sadece birisi olup E-Devlet sitesi üzerinden şifreli olarak kısa bir süre içerisinde yapılmaktadır. Bizlerde bu yazımızda sizlere bu sorgulama işlemini nasıl yapacağınız hakkında ayrıntılı bilgiler verdik.

Araç Tescil Tarihi Sorgulama İşlemi İnternet Üzerinden Nasıl Yapılmaktadır ?

Bu işlem birçok sorgulama işlemine ev sahipliği yapan E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifrenize sahip olmanız gerekmektedir. Daha önceden bu şifreyi almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklayarak sorgulama ekranına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Öncelikle kimlik doğrulamanızı yapınız.

1

Açılacak olan yeni ekranda ilk olarak T.C kimlik numaranız arkasında E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde yazarak ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanması gerekmektedir.

2

Sistem girişinizi sağladıktan sonra adım adım istenilenleri yaparak araç tescil tarihinizi öğrenebilirsiniz.

Araç Tescil Tarihi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.