Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ASAT Borç Ödeme

Günümüz dünyasında neredeyse bütün işlemlerimiz gelişen teknoloji sayesinde internet üzerinden yapılabilmektedir. İnsanların hayatlarında kolaylaştırıcı etkiler sunan bu teknolojik yenilikler, dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok farklı alana doğru kaymıştır. İnsanların hayatlarının her alanında interneti kullanmaktadırlar. İnsanların hayatlarını kolaylaştıran bu uygulamalar, devlet kademelerinin bu alanlara girmesine neden olmuştur. İnsanlar devlet dairelerindeki işlerini yapabilmeleri eskiden oldukça zaman alan ve yorucu bir işlem iken günümüzde internet aracılığı ile birçok işlem kolayca yerine getirilmektedir. Bu işlemlerden biri de insanların evlerinde kullandıkları su giderlerinin ödenmesi işlemidir. İnsanlar gündelik yaşamlarının devamında, ev ve iş yerleri gibi yerlerde kullandıkları su giderleri, belirli zaman sonunda faturalandırılarak ödenmesi için çağrı bırakılır. Bu faturaların ödenmemesi durumunda da su akışının kesilmesi durumu ortaya çıkar. Bu noktada kullanılan su giderinin zamanında ödenmesi önem taşıyan bir durumdur aksi takdirde ev ya da iş yerine gelen su akışı kesilecektir.

Bu noktada geliştirilen sistemler sayesinde insanlar elde ettikleri su faturalarını bazı farklı yollarla ödeyebilirler. Günümüzde interaktif uygulamaları kullanarak vatandaşlara ve müşterilere daha iyi hizmet sağlayan devlet kurumlarından biri de ASAT ‘tır. ASAT yani Antalya Su ve Atık su İdaresi Genel Müdürlüğü, vatandaşlarına daha iyi hizmet sağlayabilmek için internet üzerinden geliştirdiği sistemler sayesinde onların elde ettiği su faturalarını kolay şekilde ödemelerine, ve herhangi bir sıkıntı olmadan su faturası ödenerek su akışının sağlanmasına destek olmaktadır. Yazımızda ASAT borç ödeme işleminin nasıl yapıldığı konusunda bilgiler aktaracağız.

ASAT Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

ASAT, yani Antalya Su ve Atık Su İdaresi Genel Müdürlüğünün, Antalya’da ikamet eden insanlara sağladığı su akışı, yine bu kurum tarafından denetlenir ve düzenlenir. ASAT, Antalya’daki su akışının sürdürülmesini denetleyen ve vatandaşların harcamış oldukları su miktarını tahsile eden devlet dairesidir. Bu noktada, ASAT, müşterilerinin elde ettiği su faturalarının tahsilatını yapar. Vatandaşlar elde ettikleri, harcadıkları su miktarını ödeyerek akışın devamını sağlar. ASAT, vatandaşların sahip oldukları faturaları farklı yollarla tahsilat ederek onların en kolay şekilde işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlar. Bu yollardan biri, eski usulde olduğu gibi, ASAT ödeme veznelerine giderek su faturası ödeme işlemini gerçekleştirmek olacaktır. Vatandaşlar bu yolla ASAT borç ödeme işlemini gerçekleştirmiş olurlar. Bunun yanında gelişen teknoloji ve insanların teknolojik yenilikleri takip etmesi sonucu internet üzerinden de ödeme işlemleri yapılmaktadır. Yani, vatandaşlar elde ettikleri su faturalarını internet üzerinden ASAT borç ödeme işlemini gerçekleştirerek yapabilirler. ASAT borç ödeme işlemi için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak ASAT interaktif uygulamalarına ulaşmanız gerekecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra bazı bireysel bilgileri bildirerek ASAT borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

33333333

Yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi, ASAT borç ödeme işlemini internet üzerinden gerçekleştirirken bazı bilgilerin belirtilmesi gereklidir. Bu bilgiler, abonenin bulunduğu ilçe/belde bilgisi ve abonenin sahip olduğu abone numarasıdır. Bu bilgilerin tam olarak belirtilmesi gereklidir. Abone ilçe/belde seçeneğinden su şebekesinin bağlı olduğu konutun bağlı olduğu, bulunduğu yer seçimi yapılmalıdır. Bu işlemin ardından da her abonenin sahip olduğu abone numarası bilgileri girilerek “Borç Sorgula” seçeneği seçilmelidir. Bu işlemden sonra abonenin sahip olduğu borç tutarı görüntülenecektir. Burada görüntülediğiniz su faturası borcunu yine bu sistem üzerinden sahip olduğunuz kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Bu şekilde ASAT borç ödeme işleminizi başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz.

ASAT Borç Ödeme için TIKLAYINIZ! 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.