Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ASAT Fatura Ödeme

ASAT, yani Antalya Su ve Atık su İdaresi Başkanlığı, Antalya’da ikamet eden vatandaşlarımızın ihtiyacı olan su akışını sağlayan, bu akışın düzenli bir şekilde devam etmesini sağlayan ve bir sorun meydana geldiğinde bu sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayan kurumdur. ASAT, bir sorun olduğunda ekipleri sayesinde bu sorunun giderilmesini sağlayarak vatandaşların evlerinde ve iş yerlerindeki su akışının devam etmesini sağlar. Ve bu akışın sonucunda meydana gelen harcamaları da yine ASAT’ın ekipleri yaparak, su giderleri faturalandırılır. Bu şekilde de su giderini yapan bireyler, elde ettikleri su faturalarını zamanında ödeyerek su akışının devam etmesini sağlarlar. Yazımızda Antalya Su ve Atık su İdaresi Başkanlığı yani ASAT’ın abonesi olan ve su kullanımı yaparak fatura elde eden vatandaşları ASAT fatura ödeme işlemlerini nasıl yapabilecekleri konusu üzerinde duracağız.

Bugün internet üzerinden insanlar birçok işlemlerini gerçekleştirebilir hale geldiler. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de durum böyledir. İnsanlar önceden olduğu gibi devlet kurumlarına giderek işlemleri yapmak yerine daha hızlı ve daha az çaba gerektiren interaktif uygulamaları kullanmayı tercih etmektedirler.

Geliştirilen interaktif uygulamalar sayesinde işlemler daha hızlı yapılmakta ve süre sınırlaması olmadığından işlemlerin yapılabilmesi için geniş bir zaman bulunmaktadır. İnternet teknolojilerinin gelişmesi birçok farklı alanda kullanılan bu interaktif ortam uygulamalarının artmasına neden olmuştur. Bu işlemler o kadar gelişmiştir ki günümüzde artık belediyecilik işlemleri de internet üzerinden yapılabilmektedir. Aklınıza gelebilecek bütün ödemeler internet üzerinden yapılmaktadır. Elektrik faturası, su faturası, internet faturası, doğal gaz faturası ve bunlar gibi birçok ödeme internet kullanılarak yapılmaktadır. Bu noktada yapılabilen bir işlem de ASAT su borç ödeme, ASAT fatura ödeme işlemidir. İnternet üzerinden yapılabilen ASAT fatura ödeme işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

ASAT Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

ASAT yani Antalya Su İdaresi, abonelerinden kullandıkları su miktarında bir fatura bildirerek bu faturaların ödenmesini beklemektedir. Aboneler, kullanmış oldukları su miktarını ödeyerek su akışının evlerine ya da akış nereye oluyorsa oraya devam etmesini sağlayabilirler. Aboneler elde ettikleri su faturalarını ödeme işlemlerini bazı yollarla yapabilirler. ASAT fatura ödeme işlemi farklı yollarla yapılabilir. İlk olarak aboneler, ödemeleri gereken faturayı, ASAT’ın ödeme merkezlerine giderek bu merkezlerden elde ettikleri faturaları ödeyebilirler. En eski usul olan bu yöntemle ASAT’ın açmış olduğu ödeme vezneleri bu işlemleri yerine getirir. Bunun dışında bir ikinci seçenek ise, internet üzerinden ASAT fatura ödeme işleminin gerçekleştirilmesidir. Bunun için yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayarak ASAT internet uygulamasına ulaşabilir ve ASAT fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

33333333

İlk olarak siteye girdikten sonra ASAT fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilmeniz için sizden bazı bilgiler talep edilir. Bu bilgiler, abonenin su akış hizmeti almış olduğu Antalya ilinde bulunan ilçelerdir. Abone hangi ilçede bu hizmeti alıyorsa bu bilginin girilmesi ve ardından abonenin sahip olduğu abone numarası bilgisinin girilmesi ile bireyler sahip oldukları ASAT fatura ödeme işlemlerini yapabilirler. Bu bilgilerin bildirilmesinin ardından abone sahibi olduğu borcu sorgulayabilir. Bilgilerin girilmesinin ardından BORÇ SORGULA seçeneğini seçerek abonenin sahip olduğu su borcu görüntülenir.

Bu adımdan sonra abone sahip olduğu su borcunu yine aynı internet uygulaması üzerinden ödeyerek su akışının devam etmesini ve su kesintisinin yaşanmamasını sağlayabilir.

ASAT Fatura Ödeme için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.