Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ASKİ Borç Ödeme

ASKİ, yani Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi, Ankara’da ikamet eden bireylerin evlerine günlük kullanımları için ya da her türlü ihtiyaçları için su akışını sağlayan kurumdur. Bu kurum diğer illerde olduğu gibi belediye bünyesinde çalışır ve Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesine tabiidir. Ankara’da ikamet eden vatandaşlara su imkanı sağlayan ASKİ, bunun dışında diğer hizmetlerden de sorumludur. Su akışının kesilmesinin önüne geçmek bu hizmetlerin başında yer alır. Vatandaşların düzenli şekilde su akışı sağlaması, bu kurumun ilk önceliklerindendir. Bu noktada, vatandaşlara ulaşan su akışının kesintiye uğramaması için farklı amaçlar noktasında ekiplere sahip olan ASKİ, su kesintisinin kaynağını bulma ve kesintinin engellenmesi ve denetlenmesinde de yetkilidir. Bir diğer nokta olan ve su kullanım bedelinin toplanması noktasında yine ASKİ, Ankara sınırlarında kullanılan su bedellerinin toplanmasında yetkilidir. Bu yazımızda ASKİ borç ödeme üzerine değineceğiz.

ASKİ Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Gelişen internet sistemleri sayesinde bireyler birçok işlemini internet üzerinden kolayca yerine getirebilmektedir. Bu nedenle de internet teknolojisinin gelişme süreci gün be gün artar şekildedir. Bireyler, interneti kullanarak her türlü işlemlerini yapabilirler. Bu işlemler o kadar geniş bir alana yayılmıştır ki, birçok devlet kurumunu da kapsar hale gelmiştir. Bu noktada bireyler eskiden beri devlet kurumlarına giderek uzun süreler alan ve bazen de aynı gün içinde bitirilemeyen işlemlerini artık geliştirilen interaktif uygulamalar sayesinde internet üzerinden kolayca sıra beklemeden ya da ertelenme derdi olmadan yapabilir hale gelmişlerdir.

ASKİ’de bu devlet kurumlarının internet teknolojisi sistemlerine uymuş ve internet üzerinden borç ödemesi gibi işlemleri yerine getirebileceğiniz uygulamalar geliştirmiştir. Yapılması gereken internete ulaşılabilen bir noktadan aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak sahip olduğunuz ASKİ borç sorgulama işlemini ve ardından ASKİ borç ödeme işlemini gerçekleştirmek olacaktır. ASKİ borç ödeme işlemi internet üzerinden interaktif ortam uygulamaları sayesinde basit bir şekilde yapılabilen bir işlemdir. Ve süre sınırlaması olmadan ister akşam ister sabah istediğiniz anda yapabileceğiniz bir işlemdir.

ASKİ borç ödeme işlemini gerçekleştirebilmek için bazı adımları yerine getirmeniz gerekecektir. Yazımızın devamında bu adımların neler olduğuna değineceğiz. İlk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Ardından açılan sayfada eğer daha önceden bir üyelik sahibi iseniz bu üyelik bilgileriniz olan e-mail adresiniz ve şifrenizle birlikte giriş yapın.

1111

Ancak eğer daha önceden almış olduğunuz bir üyeliğiniz yok ise verilen linke tıkladığınızda solda bulunan seçeneklerden KAYIT OL seçeneğini seçerek yeni bir üyelik oluşturun. Burada sizden bazı kişisel bilgiler isteyecektir. Ad-Soyad, T.C. Kimlik No ve E-mail adresiniz. Bu bilgileri girdikten sonra kayıt ol diyerek işleminizi sonlandırın. Kayıt ol dedikten sonra vermiş olduğunuz e-mail adresinize, ASKİ sistemine giriş yaparken kullanacağınız şifreniz gönderilecektir. Bu şifre ile ASKİ sistemine girebilir ve ASKİ borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1111

Ardından yazı sonunda bulunan linke tıkladıktan sonra açılan sayfadaki sol taraftaki seçeneklerden giriş yap kısmına girerek ASKİ borç ödeme işleminize devam edebilirsiniz. Burada kayıt olduktan sonra elde ettiğiniz şifrenizi ve kayıt olurken vermiş olduğunuz e-mail adresini kullanabilir ve ASKİ sistemine giriş yapabilirsiniz. Bu sisteme giriş yaptıktan sonra geçmiş döneme ait faturalarınızı görebilir ve mevcut ya da geçmişte olan ASKİ borç ödeme işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Bu şekilde ASKİ borç ödeme işleminizi internet üzerinden kolayca gerçekleştirmiş olursunuz.

ASKİ Borç Ödeme için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.