Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ASUS GARANTİ SORGULAMA

Günümüzde sahip olduğumuz elektronik aletler sayesinde bütün hayatımız değişti diyebiliriz. Düşününce elektronik aletlerin olmadığı bir ortam bulmak oldukça zorlaşıyor. Ofiste, evde kısaca her yerde karşımıza çıkan elektronik aletler bu kadar hassasken onları koruyacak şekilde kullanıyor muyuz tartışılır. Çünkü düşünüldüğünde bu ürünler genellikle hassas bir yapıya sahiptirler. Kırılma, çizilme ve bozulma riskleri yüksektir. Ancak doğru koruma yöntemleri ile cihazlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Mesela telefonunuz için koruyucu bir kap almakla ya da laptop bataryasının kullanım süresini artırmak için işiniz olmadığında fişten çekmekle başlayabilirsiniz. Tabi ki bunlar sizin alabileceğiniz ufak önemler ama düşününce bunlar yeterli mi? Kimi zaman üretici firmadan kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz ya da elimizde olmadan yapılan dikkatsizlikler nedeniyle ürünümüz hasara uğrayabiliyor. Böyle durumlar için hepimiz bir güvence altında olmayı istiyoruz. İşte bu durumda karşımıza bazen üretici firma bazen ise dağıtıcı firmalar tarafından sağlanan garantiler çıkıyor.

ASUS Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

ASUS garanti sorgulama işlemi internet üzerinden yapılabileceği gibi aynı zamanda telefon üzerinden de konu ile ilgili bilgi aktarımına açıktır. Bunun için (0216) 524 3000 numarasını arayabilir ve ASUS garanti sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Aynı zaman ASUS garanti sorgulama işlemi için size en yakın hizmet merkezinin yerini öğrenebilirsiniz. Bunun için yazının sonunda vereceğimiz linke tıklayabilirsiniz.

ASUS garanti sorgulama işlemini internet üzerinden yapabilmek için yazının sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Daha sonra bir ASUS hesabı oluşturmanız gerekmektedir ya da google veya facebook adresinizle giriş yapabilirsiniz. ASUS hesabını oluşturduktan sonra E-Mail adresinize gelen kodla birlikte aktivasyonunuzu gerçekleştiriniz ve hesabınıza ulaşınız.

1

Ardından ürün kaydı sekmesine tıklayınız ve ürün kaydı için karşınıza gelen ekrandan sizden istenen bilgileri giriniz. Öncelikle ürününüzün seri numarasını bilmeniz gerekmektedir. Seri numaraları son zamanlarda çıkan modeller için ürünün üzerinde yazılıdır. Genellikle laptop veya netbooklar gibi ürünler için cihazın altında bulunan etikette, telefonlar için ise etiketin üzerinde ya da cihazın arkasında, tabletler için ürünün çerçevesinde bulunmaktadır veya tabletinizin ya da telefonunuzun Ayarlar menüsünden Hakkında bölümünden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Seri numarasından sonra girmeniz gereken zorunlu bilgiler şunlardır; ürün türü, ürün adı, ürün sahibi, satıcının adı, satın alma tarihi. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde girdikten sonra Gönder sekmesine tıklayarak ürün kaydınıza ulaşabilir ve ASUS garanti sorgulamanızı tamamlayabilirsiniz.

2

ASUS Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.