ATA AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ATA AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, herhangi bir sebepten dolayı örgün eğitim programlarında eğitim ve öğretim imkanı bulamayan öğrenci adayları ve hayat boyunca öğrenimi benimsemiş olan kişilere zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde açıköğretim yolu ile eğitim ve öğretim fırsatı sunmayı amaçlamaktadır. Gerekli bilgiler ve donanıma sahip olan, ihtiyaç duyulmakta olan iletişim becerilerine sahip aynı zamanda çevresinde bulunanlara liderlik yapabilecek düzeyde olan bireyler yetiştirmek ATA AÖF için bir misyon olarak belirlenmiştir. 50 yılı aşkın bir süredir sunmuş olduğu eğitim ve öğretim kalitesiyle, kişi odaklı olan hizmet anlayışı ile hem ulusal hem de uluslararası alanda açıköğretim tarafından sunulan programlar konusunda tercih edilen, öncelikli bir üniversite olabilmek için sürekli bir gelişim içerisindedir. ATA AÖF vizyon olarak kendisine, uluslararası bir standartlara sahip olan eğitim ve öğretim metotları ile birlikte alanında gerekli olan bilgi ve beceri ile donatılmış aynı zamanda sosyal sorumluluk ve çevre bilincine sahip olan, her türlü rekabete karşı açık olan öğrenci yetiştiren bir eğitim kurumu olmayı hedeflemiştir. ATA AÖF bünyesinde 4 lisans düzeyinde program ile 22 önlisans düzeyinde program barındırmaktadır. Bunlar dışında lisans tamamlamak isteyen öğrenci adayları için de Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet lisans tamamlama programları sunmaktadır. ATA AÖF pek çok açıdan öğrencilerine kolaylıklar sunmaktadır. İkinci bir üniversite okumak isteyen öğrenci adayları da ATA AÖF tercihinde bulunabilirler. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin resmi internet sitesi üzerinden sınav programlarına, ve sınav sonuçlarına ulaşılabilir. Sınava gireceğiniz yerin ve saatin bilgilerine ulaşabilir, kayıt yenileme ve harç ödeme gibi işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Peki ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır.

ATA AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama işlemi yapmak isteyenler aşağıda belirtilen adımları takip etmelidir.

İlk olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin resmi internet sitesi ziyaret edilmelidir. Ardından aşağıda yer almakta olan resimde de görülen akademik takvim bağlantısına tıklanılır.

Akademik takvim bağlantısına tıkladıktan sonra o yıla ait olan internet üzerinden başvuru, kayıt işlemi,  kayıt yenileme işlemi, ders ekleme ve silme tarihlerine, sınav tarihlerine ve sınav merkezi için değiştirme talebinde bulunmak için son tarihi öğrenebilirsiniz. ATA AÖF resmi internet sitesi üzerinde anasayfada yer almakta olan aşağıdaki resimde de görülen öğrenci portalı bağlantısına tıklanılır.

Öğrenci portalı bağlantısına tıkladıktan sonra aşağıda yer alan resimde de görülen bir ekran karşınıza çıkar. Karşınıza çıkan bu ekranda T.C. kimlik numaranız ya da kullanıcı adınızı giriniz. Ardından size ait olan ATA AÖF sistemi giriş şifrenizi de eksiksiz ve doğru bir şekilde yazınız.

Size ait olan sistem giriş bilgilerini tam olarak girdikten sonra karşınıza çıkan ekranda sınav sonuçları kısmından sınav sonuçlarınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz ve böylece ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

ATA AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.