Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Avea Dakika Sorgulama

Avea dakika sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı Avea GSM operatörü kullanıcıları tarafından merak edilen şeylerden sadece birisidir. Avea Dakika Sorgulama işlemi Türk Telekom tarafından sunulmuş olan bir servis olup tamamen ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte Avea dakika sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı Avea GSM operatörü kullanıcıları tarafından merak edilen şeylerden sadece birisi. Avea dakika sorgulama servisi ile hattınızda yer alan en güncel grup içi süre bilgilerine oldukça kolay bir şekilde ulaşabilmek elinizdedir. Avea dakika sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı Avea GSM operatörü kullanıcıları tarafından merak edilen şeylerden sadece birisi. Avea Dakika Sorgulama hizmeti ile birlikte öğrenebileceğiniz bilgiler arasında, tarife, paket ve kampanyanlara ait toplam kalan süresi ile kamu tarifelerinde yer alan grup içi kullanım sürelerine ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda kalan internet paketinizi de öğrenebilirsiniz. Elbette bu işlemler için farklı şeyler yapmak gerekse de esasında hepsi oldukça kolay ve basit işlemler.

Avea Sorgulama İşlemleri

Örneğin, Avea GSM operatörü üzerinde bir tarifenizin, paketinizin ya da Türk Telekom tarafından sunulmuş olan bir kampanyanız olduğunu düşünelim. O halde bu tarife, paket ve kampanyalara ilişkin geriye kalan toplam sürenizi öğrenmek için ne yapmanız gerekiyor? Tek yapmanız gereken şey “SES” yazdıktan sonra 6000’a SMS yani kısa mesaj göndermektir. Bu sayede kampanya, paket ve tarifelerinize ait kalan toplam sürelerinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Oldukça kısa bir süre içinde isteğiniz yerine gelecek ve Avea dakika sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Eğer, aradan bir müddet geçmiş olmasına rağmen Türk Telekom tarafından herhangi bir geri dönüş almadıysanız bu durumda aynı mesajı bir kez daha gönderebilirsiniz. Bu servis tamamen ücretsiz olduğu için ard arda kısa mesaj göndermek konusunda endişeniz olmasın!

Avea Dakika Sorgulama

Bir başka hizmet ise kamu tarifelerinde gerçekleşen grup içi kullanım süresini öğrenme üzerinedir. Bu servisten yararlanabilmek için yapmanız gereken tek şey “DAKİKA” yazdıktan sonra 6000’a kısa mesaj yani SMS göndermektir. Böylece kamu tarifelerine ait grup içi kullanım sürenizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Üstelik servis tamamen ücretsiz olduğu için kamu tarifelerini ne sıklıkla kullandığınızı merak ediyorsanız aynı işlemleri ard arda defalarca kez yapmanızda herhangi bir sorun olmayacaktır. Bu işlemlerden dolayı hattınızdan herhangi bir tutarda ücret çekildiği anda doğrudan Avea Müşteri Hizmetlerini arayabilir ve bu konu hakkında olanları anlatarak hakkınızı arayabilirsiniz.

Avea İnternet Sorgulama

Avea dakika sorgulama hizmeti kapsamında merak edilen bir başka işlem ise Avea internet sorgulama işlemleridir. Avea internet sorgulama işlemleri sayesinde internet paketinizden geriye kalan internet kullanımını da öğrenebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey INTERNET yazdıktan sonra 6000’a kısa mesaj yani SMS göndermektir.

Avea Faturasız Hat Sorgulama

Eğer tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için faturasız bir hat kullanıyorsanız tarife ve kampanyalardan tanımlanmış olan dakika, kısa mesaj ve internet kalan miktarlarını öğrenmek için tek yapmanız gereken şey KALAN yazdıktan sonra 5555’e kısa mesaj göndermektir. Göndermiş olduğunuz bu kısa mesajlar en fazla 48 saat öncesine ait bilgileri gösterecektir.

Atacağınız tüm mesajlar tamamen ücretsiz olsa da bu mesajları yurt dışından gönderdiğiniz taktirde hattınızdan “Dünya Varmış Tarifesi” üzerinden ücret çekilecektir.

Avea dakika sorgulama, Avea internet sorgulama, Avea bakiye sorgulama ve daha fazlası birçok işlem için aynı zamanda Avea’nın internet sitesi üzerinden Online İşlemler kısmına girebilirsiniz.

Avea Online İşlemler

Avea Online İşlemler kısmına girmek için yapmanız gereken şey Avea resmi sitesine girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Online İşlemler” butonuna tıklamaktır.

Avea Online İşlemler kısmına geldikten sonra tek yapmanız gereken şey cep telefonu numarası ve şifre girişi yapmaktır.

Eğer Online İşlemler için bir şifreniz bulunmuyorsa, telefonunuz üzerinde *952# tuşlarını tuşlayarak ücretsiz bir şekilde şifre edinebilirsiniz. Cep telefonunuza gelecek olan şifre ile giriş yapabilir, isterseniz kendinize özel bir şifre belirleyerek her girişinizde bu işlemi tekrarlamak ile uğraşmayabilirsiniz.

Bununla birlikte Avea Online İşlemler menüsüne girebilmek için Mobil İmza ile giriş yapma imkanını da kullanabilirsiniz.

Avea Online İşlemler kısmına girdikten sonra ise merak ettiğini her türlü işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Avea dakika sorgulama işlemleri de bu şekilde yapılmaktadır.

Avea Online İşlemler için buraya TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.