Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Avea Fatura Borcu Öğrenme

Teknolojik yeniliklerle orantılı şekilde artan internet kullanımı dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça talep görmektedir. Artık günlük işlemlerde bireyler, yapmak istedikleri işlemlerini internet üzerinden ister bilgisayarlar isterlerse de cep telefonu aracılığı ile yapmaktadırlar. Bu işlemler neticesinde de cep telefonunun günümüzde kullanımı artmıştır. Hal böyle olunca da ülkemizde hizmet veren gsm operatörlerinin sayısı da artmıştır.

Önceden Avea adıyla bilinen gsm operatörü son aylarda isim değişikliğine giderek Türk Telekom olmuştur. Bu yazımızda Avea fatura borcu öğrenme işleminin nasıl yapılacağı konusuna değineceğiz. İnternet üzerinden göstermiş olduğumuz işlemleri takip ederek sizde avea fatura borç öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden avea fatura borç öğrenme işlemlerinizi bazı farklı yollarla yerine getirebilirsiniz. Bu yolların nasıl yapıldığı konusuna değineceğiz.

Avea fatura borcu öğrenme işlemini internet üzerinden gerçekleştirmek için iki yol olduğu gösterilebilir. Bu yollardan ilki, önceden Avea olan, şimdilerde ise Türk Telekom olarak bilinen gsm operatörünün internet sitesi üzerinde yaratılan interaktif uygulamalar üzerinden Avea fatura borcu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak da, ülkemizde bulunan birçok resmi devlet kurumunun interaktif uygulamalarını tek çatıda toplayan E-devlet kapısı üzerinden Avea fatura borcu öğrenme işlemi gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda bu uygulamalar üzerinden Avea fatura borcu öğrenme işleminizi gerçekleştirdikten sonra eğer bir fatura borcunuz varsa ödeme işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirdiğinizden dolayı günün her anı, haftanın her gününde yapabilirsiniz. Bu noktada da eskiye göre daha hızlı ve daha zaman kazandırıcı bir sistem olduğu söylenebilir. Ayrıca bu uygulamalar sayesinde, mevcut faturanızda ne kadar görüşme yaptığınızın detayları, fatura genel detayları, konuşma yapılan telefon numaralarının detayları ve diğer yükleme detayları gibi bilgiler size iletilecektir.

1.Avea İnternet Sitesi Üzerinden Avea Fatura Borcu Öğrenme

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, önceden adı avea olan operatörün şuan ki adı Türk Telekom olarak güncellenmiştir. Avea fatura borç öğrenme işlemini gerçekleştirebileceğiniz yollardan ilki avea ya da güncel adıyla Türk Telekom internet sitesine giderek buradaki uygulamalarla işleminizi gerçekleştirmek olacaktır. Bu seçeneğin sonunda verdiğimiz linke tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Verdiğimiz linke tıkladıktan sonra gelen ekranda sizden bazı bilgiler isteyecektir bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra “Şifre ile Giriş” seçeneği ile sisteme girebilirsiniz. Bu şekilde de Avea fatura borç öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız, bu online işlemler şifrenizi cep telefonunuzu kullanarak *952# arama işlemini yaparak elde edebilirsiniz.

3333

Bilgilerinizi girdikten sonra GİRİŞ seçeneği ile sisteme girebilirsiniz. Böylece Avea fatura borç öğrenme işleminizi kolayca yapabilir isterseniz fatura ödeme işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer seçenek olan Mobil İmza ile Giriş Seçeneğini kullanarak da sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

333

Bunların dışında telefonunuzun mesaj kısmına “GUNCEL” yazarak 5555’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Ve bunun yanında *100# tuşlayarak da işleminizi yapabilirsiniz. Bu şekilde de Avea fatura borcu öğrenme işleminizi yapabilirsiniz. Ancak bu sorgulama işlemleri ücretlendirilecektir.

Avea İnternet Sitesi Üzerinden Avea Fatura Borcu Öğrenme için TIKLAYINIZ!

2.E-devlet ile Avea Fatura Borcu Öğrenme İşlemi

E-devlet sistemi için e-devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer e-devlet şifresine sahip değilseniz, PTT şubelerine giderek 2 TL karşılığında e-devlet şifrenize sahip olabilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden de Avea borç öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak E-devlet sistemine giriş yapmalısınız.

www

Sahip olduğunuz e-devlet şifrenizi ve TC kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Ardından Sisteme Giriş Yap seçeneğini kullanarak e-devlet sistemine dahil olabilir ve borç öğrenme işleminizi kolayca yerine getirebilirsiniz.

E-devlet üzerinden Avea Fatura Borcu Öğrenme için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.