AVEA Telefonla Fatura Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AVEA Telefonla Fatura Ödeme

Günümüzde neredeyse cep telefonu kullanmayan insan yok denecek kadar azdır. Bu durumda ise insanlar, telefonlarını kullanabilmeleri için bir GSM operatörüne ihtiyaç duymaktadırlar. Bunlardan birisi ve en çok kullanılanlarından birisi de Avea’dır. Avea bizlere daha kolay bir yaşam sürmemiz için birçok uygulama ve olanak sunmaktadır. Ancak sizlerin de bildiği gibi bu hizmetin de bir karşılığı bulunmaktadır. Bu kapsamda her ay düzenli olarak GSM faturamızı yatırmamız gerekmektedir. Avea fatura ödeme işleminizi ise, telefonunuzdan yapacak olduğunuz birkaç basit işlem ile gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızda sizlere Avea telefonla fatura ödeme işlemlerini nasıl kolay bir şekilde yapacağınıza dair bilgiler vereceğiz. Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgileri takip ederek sizlerde işlemlerinizi dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Avea telefonla fatura ödeme işleminizi 7 gün 24 saat, istediğiniz vakitte gerçekleştirebilirsiniz.

AVEA telefonla fatura ödemenizin birden fazla yolu bulunmaktadır. Size en uygun seçeneği seçerek AVEA telefonla fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

AVEA Telefonla Fatura Ödeme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

AVEA telefonla fatura ödemeniz için ilk olarak, Avea müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. AVEA telefonla fatura ödeme için Avea hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi’ni arayabilirsiniz. Fatura ödeme işleminiz için bu konuda size yardımcı olacak bölüme gidebilmek için gerekli olan yönlendirmeleri yapmanız gerekmektedir. Bu sistem üzerinden bir asistan sizlere yardımcı olacaktır. Bilgilerinizi vermeniz ile birlikte bu asistan sizleri ödeme yapmanız için yönlendirecektir. Bu işleminizden sonra AVEA telefonla fatura ödeme işleminizi kolay bir şekilde tamamlamış olacaksınızdır.

İkinci bir işlem ise, kullanmakta olduğunuz bankaların cep uygulamaları sayesinde olmaktadır. Bu bankaların cep uygulamalarına girerek ödeme bölümünden AVEA telefonla fatura ödemenizi yapabilirsiniz. Aynı şekilde kullanmakta olduğunuz bankalara (bu konuda ilk olarak bankanızdan bilgi almanız gerekmektedir.) otomatik ödeme talimatı vererek bir sonraki aylar içerisinde de ödeme yapmalarına izin verebilirsiniz. Bu kapsamda aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz fotoğrafla birlikte merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

sdd

Son işlem ise, Avea’nın resmi internet sitesi üzerinden telefonunuz ile yapabilecek olduğunuz ödeme işlemidir. Bunun için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinden ise “Şifre ile Giriş” kısmından işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

Bu uygulama üzerinden işlem yapabilmeniz için, şifreye ihtiyacınız olacaktır. Şifrenizi edinmek için ise telefonunuz ekrandan *952# yazıp arama tuşuna basarak basmanız gerekmektedir. Bu işleminiz için herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmemektedir yani ücretsiz bir şifre alımıdır. Ayrıca herhangi bir SMS göndermenize de gerek kalmayacaktır. Ama dilerseniz şifrenizi SMS ile almak isterseniz böyle bir seçeneğiniz de bulunmaktadır. Şifrenizi veya parolanızı unuttuğunuz zaman ‘SIFRE’ ya da ‘PAROLA’ yazarak 9520’e mesaj atmanız yeterli olacaktır. Böylelikle yeni şifrenizi de edinmiş olacaksınızdır. Telefonun çalınması gibi durumlarda ise 3. kişilerin de bu bilgilere kolay bir şekilde ulaşabileceğini de unutmamamız gerekmektedir. Bu kapsamda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, ortak kullanıma açık bilgisayar bulunan ortamlarda ‘beni hatırla’ veya ‘şifremi kaydet’ gibi seçeneklere başvurmayınız. Bu gibi durumlarda, hukuki ve cezai sorumluluğu size ait olduğu için Avea’nın herhangi bir sorumluluğu bulunmayacaktır.

Bu bilgiler sonra sisteme giriş yapmak için, aşağıda yer alan bir ekran karşınıza çıkacaktır. Buradan telefon numaranızı ve edinmiş olduğunuz şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Tüm bilgi girişlerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde tamamladıktan sonra ise, “Giriş” butonuna basabilirsiniz.

963

Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemlerden sonra ise, sisteme girişinizi yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey kredi kartı bilgilerinizi girmeniz ve ödeme yapacak olduğunuz borcunuzu seçmektir. Ardından AVEA telefonla fatura ödeme işleminizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Avea Telefonla Fatura Ödeme İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.